Cem Uzan Cumhurbaşkanı Adayı Olacağını Açıkladı

Türkiye siyasetinde hangi siyasetçi halkı temsil etmiş ki? Herkes kendi cebini doldurmaya bakıyor, halkın halini kimse düşünmüyor. Ama bunca yıllık bu işleyişe rağmen hala bu düzene karşı birlik olabilmiş değiliz.
Tayyip'de enflasyon, hayat pahalılığı gibi halkın sıkıntıları için konuşmalar yapıyordu. Reisim unutkandır biraz.

Zamanında gelecek vaat eden birisiydi fakat yolu kesildi, ailesiyle iletişimi koparıldı ve kumpas kuruldu. Kendisinin dediğine göre babasını 2003 yılından beri görmemiş ve hükümet bu adama karşı. Oy yada cumhurbaşkanlığı meselesine gelirsek kazanamaz yapabileceği tek şey oy bölmek olacak. Ümit Özdağ gibi akıllı bir adam bile kenara çekilip yaptığı siyasetten memnun olduğu Mansur Yavaş'ı destekleriz diyorsa bu adamın bu çirkince hareketi yapması da yanlış. Herkesin kendi hayatı olsa bile kendisi de farkında kazanamayacağının. Kendisi hakkında bilgi almak isterseniz de Argonomi kanalı gayet güzel açıklamış kim olduğunu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zamanında gelecek vaat eden birisiydi fakat yolu kesildi, ailesiyle iletişimi koparıldı ve kumpas kuruldu. Kendisinin dediğine göre babasını 2003 yılından beri görmemiş ve hükümet bu adama karşı. Oy yada cumhurbaşkanlığı meselesine gelirsek kazanamaz yapabileceği tek şey oy bölmek olacak. Ümit Özdağ gibi akıllı bir adam bile kenara çekilip yaptığı siyasetten memnun olduğu Mansur Yavaş'ı destekleriz diyorsa bu adamın bu çirkince hareketi yapması da yanlış. Herkesin kendi hayatı olsa bile kendisi de farkında kazanamayacağının. Kendisi hakkında bilgi almak isterseniz de Argonomi kanalı gayet güzel açıklamış kim olduğunu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Muhalefet Mansur Yavaş ı değilde saçma sapan birini aday gösterirse işler değişir hocam biliyorsunuz dimi.. Çünkü siyaset olarak muhalefet çok saçma bir politika izliyor. Ki bunlar birde devlet yönetecek hiç güven vermiyorlar.

Evet biliyorum benim ve bizim bildiğimiz bu durumu onlarda biliyordur. Ben gruptan ziyade isimlerin daha çok ne yaptıklarına göre taraf tutarım ve ülkemize kim ne vaat edip de yapabilirse yani hizmet etmişse/ederse oyumu o kişiye kullanmak istiyorum. Mansur Yavaş buna örnektir, mülteci meselesinin ciddiyetini ortaya çıkartan Ümit Özdağ buna örnektir (kendisi de aday olmadığını açıkladı fakat olabilir, açıklamak için henüz çok erken olduğunu söyledi, keza H.Tatar yayınında da planlarını seçim öncesinde yapacaklarını söyledi).

Mansur Yavaş'ın yayınladığı oturum videolarında rezil seviyede olan malum partinin bazı üyelerinin çocukça hareketlerini gördükçe de gayet iyi anladım (yol kesme, konuşturmama, doğru konularda bile tam tersini yapma, iftira) fakat yine de 6'lı partinin çoktan açıklamaları gerektiğine inanıyorum şimdiden. En büyük korkum gelecek vaat eden ve çoktan tecrübe edinmiş bu mesleği yapmış kişinin suikaste kurban gidebileceği gerçeği, aslında düşününce bu bile birer olasılık. Sana partiler konusunda katılıyorum, çoğunluğu fiyasko ve muhalefette muhalefet yapamıyor, KK'ye zaten girmiyorum, işsizliği muhtar yardımcılarıyla da azaltacağını söyleyen bir zihniyetten bahsediyoruz... Okurken şahsen ben utanırdım.

Bizler sadece azınlığız sesimizin çıkması için doğruları konuşmak ve gruplaşmamız gerekiyor, başkalarını incetmeden ve anlatarak. Karşımızda halk olarak anlamaya yatkın bir grup da durmuyor özellikle dayılar vs. fakat durumu iyi olmayan "çoğunluğun" bildiği bir şey var bu fakirliği malum kişi getirdi ve ülkesindeki insanı kendi ülkesinde 2. sınıf vatandaşı yaptı, bilmiyorum bugün bu konuları bile konuşmuyor olmamız gerekirdi hayatımızın en güzel zamanlarını yaşayacağımız dönemde bin bir türlü sorunu duyarak, yaşayarak öğretiyorlar, yazık.

Yeni konular

Geri
Yukarı