Cemaat yurtları kapatılmalı mı?

Sizce?

• Kapatılmalı

Oy: 141 62,9%
  • Kapatılmamalı

Oy: 15 6,7%
  • Denetlenmeli

Oy: 53 23,7%
  • Bu konuda bir fikrim yok

Oy: 15 6,7%

• Oy verenlerin toplamı
    224
Gerici mi?
Evet ya sağcılar pek iyi.
Başımıza ne geldiyse suç sağcılarda.
Adamlar(cemaatler) başka ne yapsın!
Hemen kapatılmalı...
Sen 15 yaşından fazla değilsin başka konularda da gördüm hayatta başarılar ahirette anlatırsın eğer bana haklıysan. Sağ iyi değil sol ondan daha beter. Aç gözünü artık, sola oy atınca havalı veya iyi birine oy atmış olmuyorsun.

Baktım da ateistin cemaat yurdunda ne işi var? Aile baskısı onunki.
Koskoca yazıda tek aile baskısını mı gördünüz?

Burda vakit namazları zorunlu. Cemaat şeklinde kılıyoruz namazdan sonra ders var vs. 30dk sürüyor yaklaşık her vakit, günlük 1 saat burda olan kitaplardan okuman zorunlu haftanın 3 günü cemaat dersine katılman zorunlu yemekleri yine öğrenciler yapıyor, haftanın 1 günü temizliği yine biz yapıyoruz. Sabah namazıyla uyanıyorum, okula gidiyorum geliyorum, akşam namazı, yemek, okuma, yatsı namazı, cemaat dersi sonra saat 10 zaten ertesi gün tekrar 6.30 gibi tekrar namaza uyanıyorum. Pazartesileri böyle , diğer günler de cemaat dersi yok bir tek 8d e serbest oluyorum, hafta sonu da benzer yine 3 saat gibi vir şey kalıyor ve kalan zamanda adam akıllı ders de çalışamıyorum çünkü psikolojik olarak yorgun oluyorum.

Devlet denetlesin. Kontrol altında tutulsun kapatılmaya kadar gitmesine ne gerek var? Kurunun arasında yaş niye gitsin, devlet adil olmak zorunda.

Yurt fiyatlarının da dengelenmesi gerekiyor, üç beş kuruş ucuz diye beyin yıkama ve hurafelere maruz kalamam.
Ben kalırım. Yıllık 4 bin tl yemek+konak+internet+fatura dahil başka bir yer var mı? Küçük odaya iki kişi sokup ikisinden de ayrı ayrı 1000 tl kira alıyorlar ben bunların ekmeğine yağ sürmem.

Ben 2013-2014 yılı arasında bu cemaat yurtlarından birinde kalmıştım. Cidden yorucuydu. Okuldan geldikten sonra haftanın 5 günü 3 saat dini derse giriliyordu. Birçok insanın tercih etmesinin sebebi fiyatlarının çok uygun olmasıydı. O dönem yurtlar senelik 4-5k iken benim kaldığım cemaat yurdu senelik (yaz okulu dahil) +3 öğün yemek vs 1250 TL idi.

Koskoca yazıda tek aile baskısını mı gördünüz?

Burda vakit namazları zorunlu. Cemaat şeklinde kılıyoruz namazdan sonra ders var vs. 30dk sürüyor yaklaşık her vakit, günlük 1 saat burda olan kitaplardan okuman zorunlu haftanın 3 günü cemaat dersine katılman zorunlu yemekleri yine öğrenciler yapıyor, haftanın 1 günü temizliği yine biz yapıyoruz. Sabah namazıyla uyanıyorum, okula gidiyorum geliyorum, akşam namazı, yemek, okuma, yatsı namazı, cemaat dersi sonra saat 10 zaten ertesi gün tekrar 6.30 gibi tekrar namaza uyanıyorum. Pazartesileri böyle , diğer günler de cemaat dersi yok bir tek 8d e serbest oluyorum, hafta sonu da benzer yine 3 saat gibi vir şey kalıyor ve kalan zamanda adam akıllı ders de çalışamıyorum çünkü psikolojik olarak yorgun oluyorum.

Cemaat yurdunda İngilizce eğitim verilmesini mi bekliyordunuz? Tabii ki yorucu olur. Önemli olan yorucu olup olmaması değil, çocuğun isteyip istememesi. Çocuk anladığım kadarıyla istemediği halde gidiyormuş, kendisine zulüm bu.

Geri
Yukarı