Cengiz Holding'e Cumhurbaşkanı kararıyla vergi ve KDV muafiyeti verildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Cengiz Holding’in iştiraki olan Eti Bakır'ın Samsun'da 1,6 milyar TL'lik katot bakır ve kimyasal gübre üretim tesisine proje bazlı devlet desteği sağlanacak. Karar kapsamında projeye, gümrük vergisi, KDV istisna ve iadesi, vergi indirimi, azami tutar sınırı olmaksızın 10 yıl süreli SGK işveren primi desteği sağlanacak.

1630681974785.png

Cengiz Holding'in vergi ödediğini gören oldu mu zaten? Zenginden alıp halka verecekleri yerde zengini daha da zengin ediyorlar. :)

Ne yapalım? Haber yapmayalım mı? Yapılan şeylere herkes "şaşırıyor musunuz hala?" deseydi yapılan haksızlıklar nasıl gün yüzüne çıkacaktı?

Haber yapmayın diye bir şey yazmadım. Yapabilirsin haberini. Haksızlığı gün yüzüne de çıkar, eyvallah. Ancak bu %51'in bu halkın kararı olduğu gerçeğini değiştirmez. Aynı halkın bu gibi haberlere bu denli şaşırması gülünç. Tepkim ona benim, haber yapmana değil. Haksızlıkların bu boyuta çıkacağını fark etmeye yetecek öngörünüz yok ise, şaşırmanız manasız. Sizin hatanız, siz ödüyorsunuz. Mızmızlanmanın mecali yok. Doğru karar verseydiniz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Cengiz Holding'in iştiraki olan Eti Bakır'ın Samsun'da 1,6 milyar TL'lik katot bakır ve kimyasal gübre üretim tesisine proje bazlı devlet desteği sağlanacak. Karar kapsamında projeye, gümrük vergisi, KDV istisna ve iadesi, vergi indirimi, azami tutar sınırı olmaksızın 10 yıl süreli SGK işveren primi desteği sağlanacak.

Eki Görüntüle 1157336

Cengiz Holding'in vergi ödediğini gören oldu mu zaten? Zenginden alıp halka verecekleri yerde zengini daha da zengin ediyorlar. :)

Normalde Sözcü gibi dandik bir gazeteye inanmam ama Resmi Gazete’de yayınlanmış. Üzücü. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı