Cep telefonu camındaki çizikleri gidermek mümkün mü?

• Konuyu başlatan TLPA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 2B

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Samsung Galaxy S20 Ultra cep telefonumu aldığım ilk günden beri korumakta güçlük çektim, hata benim biliyorum ve biraz da sanırım nazar oluyor telefon. En son ekranın tam ortasında derin bir çizik oluştu, çizik gözüme çok batıyor. İnternette arama motoruna yazınca çıkan çözümlerden diş macunu çözümü gorilla Glass'ta işe yaramadı. Çözüm önerebilir misiniz? Pasta cila sürmeyi düşündüm ama sonucu ne olur bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle yöntemlerin işe yarayacağını sanmıyorum. Eğer çok rahatsız edici ise bir telefoncuya götürebilirsiniz, camı değişirler. Ama çok sorun değilse bir koruyucu cam taktırarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Böyle yöntemler hurafeden başka bir şey değil. Kullanımına engel değilse değişime gerek yok. Büyük masrafa sokar seni. Daha beter olmaması adına koruyucu cam taktır. O şekilde devam et.

Böyle yöntemler hurafeden başka bir şey değil. Kullanımına engel değilse değişime gerek yok. Büyük masrafa sokar seni. Daha beter olmaması adına koruyucu cam taktır. O şekilde devam et.
Bir şey değiştirmeyeceğim zaten kardeşim, sadece solüsyon tarzı bir şey aradım. Koruyucu cam asla takmam, kılıf bile kullanmıyordum 2017 yılına kadar. Telefonun bütün güzelliği gidiyor. Aslında hurafe değil o yöntemler, plastik ekranlı telefonlarda işe yarayabilir. Benim küçüklüğümde bir saatçi abi vardı saat camlarındaki çizikleri bir şekilde yok ediyordu ama adamı bulamıyorum. Bir yolu olmalı yani.
15.000 TL’lik telefona 30 TL’lik koruma camı takıyoruz camı çizilmesin diye.Daha dayanıklı ön ekran yapabilirler bu fiyat bandında.
Üstteki yorumdan sana da cevap vereyim, görüntüyü çok bozuyor. 4-5 sene bir cihazı kullanırım ve süre sonunda ekrandaki çizikler benim için kabul edilebilir olduğundan hiç önemsemem. Ancak bu yıl istemediğim bir iş değişikliği oldu bu esnada telefonu kollayamadım. Aslında daha dayanıklı cam var da aldığımız telefon Samsung Türkiye cihazı olup 3-5. kalite ürün olduğu için deformasyonlar kaçınılmaz oluyor. Sen git Amerika 'dan Qualcomm işlemcili S20 Ultra 5G al farkı gör. Ben bu farkı bizzat Note 3 'te yaşadım...
Böyle yöntemlerin işe yarayacağını sanmıyorum. Eğer çok rahatsız edici ise bir telefoncuya götürebilirsiniz, camı değişirler. Ama çok sorun değilse bir koruyucu cam taktırarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
Çok aşırı rahatsız edici değil elbette ama insan görmek istemiyor işte.
Böyle kullanın hocam üstüne de kırılmaz cam takın mis gibi kırılmaz.
O kırılmaz dediğiniz camlar aslında çizilme dışında hiçbir şeyden korumuyor.

Son düzenleme:
Bir şey değiştirmeyeceğim zaten kardeşim, sadece solüsyon tarzı bir şey aradım. Koruyucu cam asla takmam, kılıf bile kullanmıyordum 2017 yılına kadar. Telefonun bütün güzelliği gidiyor.
Koruyucu cam ve kılıf her şeydir. Sırf arka kapağı gözüksün diyen telefonu risklere açık korumasız bırakmak hatalı bir düşünce tarzı. Kılıfsız telefon kullandığında insanların övgüler dizdiğini henüz görmedim. Kısacası olan sana oluyor. Piyasada oldukça şık, güzel ve fit kılıf markaları var. Örnek olarak Spigen. Taktığında telefon eski halinden bile güzel görünüyor. 15 TL'lik silikon kılıflar aklınızı bulandırmasın.

Bir şey değiştirmeyeceğim zaten kardeşim, sadece solüsyon tarzı bir şey aradım. Koruyucu cam asla takmam, kılıf bile kullanmıyordum 2017 yılına kadar. Telefonun bütün güzelliği gidiyor. Aslında hurafe değil o yöntemler, plastik ekranlı telefonlarda işe yarayabilir. Benim küçüklüğümde bir saatçi abi vardı saat camlarındaki çizikleri bir şekilde yok ediyordu ama adamı bulamıyorum. Bir yolu olmalı yani.

Üstteki yorumdan sana da cevap vereyim, görüntüyü çok bozuyor. 4-5 sene bir cihazı kullanırım ve süre sonunda ekrandaki çizikler benim için kabul edilebilir olduğundan hiç önemsemem. Ancak bu yıl istemediğim bir iş değişikliği oldu bu esnada telefonu kollayamadım. Aslında daha dayanıklı cam var da aldığımız telefon Samsung Türkiye cihazı olup 3-5. kalite ürün olduğu için deformasyonlar kaçınılmaz oluyor. Sen git Amerika 'dan Qualcomm işlemcili S20 Ultra 5G al farkı gör. Ben bu farkı bizzat Note 3 'te yaşadım...

Hocam sizin istediğiniz şeyler zaten çizik değil mi?

Üstteki yorumdan sana da cevap vereyim, görüntüyü çok bozuyor. 4-5 sene bir cihazı kullanırım ve süre sonunda ekrandaki çizikler benim için kabul edilebilir olduğundan hiç önemsemem. Ancak bu yıl istemediğim bir iş değişikliği oldu bu esnada telefonu kollayamadım. Aslında daha dayanıklı cam var da aldığımız telefon Samsung Türkiye cihazı olup 3-5. kalite ürün olduğu için deformasyonlar kaçınılmaz oluyor. Sen git Amerika'dan Qualcomm işlemcili S20 Ultra 5G al farkı gör. Ben bu farkı bizzat Note 3'te yaşadım...

Hocam eğer koruyucu cam ve kılıf takmayacaksanız çiziklerede katlanacaksınız. Çizikleride geçirecek bir yöntem bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı