Cep telefonu garantisi ne değiştirir?

AhmeT75

Decapat
Daha fazla  
Telefon almak istiyorum. İkilemde kaldım bir sitede daha ucuz diğer sitede daha pahalı. Pek pahalı değil 65 lira gibi bir şey fazla değil ama insan niye boşuna o kadar para versin. Birisinde POCO Türkiye diğerinde ithalatçı garanti diyor. Hangisi daha güvenilir olur garanti açısından?

1624726663455.png

1624726724043.png

Telefon almak istiyorum. İkilemde kaldım bir sitede daha ucuz diğer sitede daha pahalı. Pek pahalı değil 65 lira gibi bir şey fazla değil ama insan niye boşuna o kadar para versin. Birisinde POCO Türkiye diğerinde ithalatçı garanti diyor. Hangisi daha güvenilir olur garanti açısından?

Eki Görüntüle 1084612

Eki Görüntüle 1084616

Hocam ithalatçı garantili olanı bildiğim kadarıyla ithal eden kişinin verdiği garanti. Garantisi benim yeğenim gibi bir şey diye biliyorum. Diğer garanti türü ise direkt olarak Xiaomi bin verdiği garanti. Kesinlikle pahalı olan, ilk attığınızi seçin.

Telefon kendi kendine arızalanmadıkça garantiden ücretsiz faydalanamazsın. Öyle olsa bile telefonu miktoskopla inceleyip kılcal nokta bulurlarsa darbe almış kullanıcı hatası yetkisiz müdahale cevabını alırsın. Ekranda whatsapp simgesinin izi kalsa ghost screen olsa whatsap yüklemişsin bu uygulama yüklü gelmiyor diyerek onarım yapmayanı bile duydum. Bir daha asla garantili cihaz almam. Faydalanamadığım şeye niye ekstra para vereyim? Sorun çıksa bile ilk 6 ay değişim hakkın var. İthalatçı garantiliyi al geç. Kalan paraya kulaklık alırsın.

Geri
Yukarı