Çözüldü Çeşitli mavi ekran hataları alıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mcemtunc

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, daha önceden çeşitli mavi ekran hataları aldım ve bunları uzun süre araştırdım bu forumda. Söylenilen çeşitli çözümleri denedim ve sonunda çözdüğümü sandım fakat tekrar mavi ekran hatası verdi.
Şuana kadar aldığım mavi ekran hataları:
KERNEL_SECURITY CHECK FAILURE
IRQL NOT LESS OR EQUAL
SYSTEM SERVICE EXCEPTION
CLOCK WATCHDOG TIMEOUT
En son aldığım mavi ekran hatası ise KERNEL_SECURITY CHECK FAILURE

Çözüm
@MayCrasH merhabalar tekrardan. Temiz kurulum yaptım fakat 1 gün sonra bu sefer hiçbir hata vermeden kapatma sorunuyla karşı karşıya kaldım. Oyun oynarken oyun bir anda takılıyor ve siyah ekran vererek yeniden başlatıyordu. Çözüm olarak anakart ve RAM almakla çözüldü. 8 GB RAM'in anakarta takılan tarafında bir adet diş kırılmış RAM'leri çıkartınca fark ettim. Halbuki memtest yapınca sorun çıkmamıştı. Şu an sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Konuyu kapatabiliriz yardımlarınız için teşekkürler 🙏
Attığınız videolarla USB oluşturup yakın zamanda geri dönüş sağlayacağım.
Mantıklı bir soru mudur bilmiyorum fakat bilgisayarım hala test yapmakta. 3 saat 15 dakikadır testi yapıyor ve Pass 2/4 %91'de. Acaba bu normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet normal, 4/4 şekilde biter ve hiçbir kırmızı hata görülmez iyi bir şey.

Test 4/4 hatasız biterse temiz kurulum ile 1909 veya 2004 sürümüne geç.

Son düzenleme:
Test 4/4 hatasız bir şekilde bitti. Temiz kurulum yapmayı deneyeceğim bunun için yedekleme yapmam gerekecek. Sonuçları paylaşacağım, yardımınız için teşekkürler.

Bu arada sormak istediğim bir şey var memtest86 için kullandığım USB belleği aynı şekilde Win10 temiz kurulum için kullanacağım fakat 248 MB yazıyor ve biçimlendirmede depolaması artmıyor. Eski haline nasıl getirebilirim belleği?

@MayCrasH merhabalar tekrardan. Temiz kurulum yaptım fakat 1 gün sonra bu sefer hiçbir hata vermeden kapatma sorunuyla karşı karşıya kaldım. Oyun oynarken oyun bir anda takılıyor ve siyah ekran vererek yeniden başlatıyordu. Çözüm olarak anakart ve RAM almakla çözüldü. 8 GB RAM'in anakarta takılan tarafında bir adet diş kırılmış RAM'leri çıkartınca fark ettim. Halbuki memtest yapınca sorun çıkmamıştı. Şu an sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Konuyu kapatabiliriz yardımlarınız için teşekkürler 🙏

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı