Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MehmetHS

Hectopat
Öncelikle merhabalar, 1-1.5 sene önce topladığım bilgisayar şuanda mavi ekran hatası veriyor bilinen bütün çözümleri denedim ama nafile. En son format attırdım ve bütün sürücü, driver hepsini yükledik. Ama gel gör ki aynı hatayı 2-3 hafta sonra tekrar almaya başladım. Sebebinin ne olduğunu bilmiyorum her mavi ekran geldiğinde genellikte oyunun ortasında oluyorum ve oyunun ortasında iken bu sıkıntıyı yaşıyorum. Mavi ekran hatalarını değişik durdurma kodları barındırıyor.
Tam bir bilgim olmasa da internetten bu kodları yazarak araştırdığımda bir sürü saçma sapan bilgiler çıkıyor ve alakasız.
En son çare olarak siz değerli technopat sosyal üyelerine danışmak istedim. Bilginiz var mı yok mu bilmiyorum fakat eminim ki yardımı olacaktır umuyorum :)
Aldığım mavi ekran hatalarına bağlı olarak şu durdurma kodlarını alıyorum;

KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED,
WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR,
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, şeklindedir. Mavi ekran geldiği zaman durdurma kodu hatası diyerek bu kodlar çıkıyor karşıma. Aslında daha fazla 2 3 tane daha kod vardı ama aklıma gelenler bunlar olduğu için bunları yazabildim.

HATA.jpg
hata2.jpg
hata3.jpg
hata4.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem Bilgisi ;
Sisteminizi yazabilir misiniz?

Anakart : Asus rog strix B350-F gaming
İşlemci : AMD Ryzen 1700x
GPU: Asus rog strix 1080a 8gb 256bit
RAM : Crucial 8x2 16GB 3000 MHZ DDR4
HDD: WB blue 1tb 7200 rpm
SSD: Samsung evo 850 500 GB
PSU: Corsair TX750M +80 gold tam modüler
Daha yazmam gereken birşey var mı bilmiyorum ama bu kadar sanırım.
Sistemim bu parçalardan oluşuyor. Alalı 2 yıl bile olmadı 1.5 yıl anca olmuştur.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAR'layıp bir yere upload edin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı