Çevirici ile NVMe kullanımında oluşacak sorunlar nelerdir?

Alnax

Hectopat
Merhabalar. Anakartım B250M - Mortar. Anakartın QVL listesinde bulunan tüm M.2 SSD'leri aradım ancak hiçbiri maalesef şu an Türkiye'de satılmıyor. Ben de elimde bulunan Samsung 980'i bu anakartta kullanmak için (normalde uymuyor) çeviricilere baktım ancak bu konu hakkında kafama birkaç şey takıldı. Anakartımda 2 adet PCI-e X4 3.0 slot bulunmakta ve eğer çevirici kullanırsam elimdeki 980'i diğer boş olan PCI-e 3.0 X4 slota takacağım. Aklıma takılan şey ise bu çeviriciyi boş olan PCI-e 3.0 slota takarsam ekran kartının performansında sorun yaşar mıyım? Eğer yaşarsam diğer başvurabileceğim bir yol var mı? Çünkü maalesef elimdeki 980 her ne kadar uymuyor olsa da uygun fiyatlı ve Türkiye'de satılan diğer benim anakartıma uyan NVMe'lere erişimim yok. Yani mecbur bir şekilde bu 980'i kullanmam gerek.

MSI Sitesinde B250M Özellikleri
Elimdeki 980'in modeli: MZ-V8V500BW

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
QVL listesinde olmaması uymayacağı anlamına gelmiyor. Siz SSD'yi takın çalışmıyorsa o sorunu çözmeye çalışalım.

i7-7700, BIOS'um güncel geçen ay güncelledim. Ayarları bayağı bi kurcaladım öyle birşey yapmış olabilirim belki diye ama gördüğüm kadarıyla port açma kapama ile ilgili bir ayara denk gelmedim. Tam olarak neye bakmam gerekiyor? belki de atladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı