Ceza gelip gelmediği nasıl öğrenilir?

1- Görev başında olan devlet memuruna hakaret
2- Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına hakaret

Hakaret suçunun sicilinize işleyecek kadar ciddi bir suç olduğundan haberiniz var mı? Doğrudan hapis cezası sebebi ve ileride devlet kurumlarında iş bulamazsın.

Arkadaşlar bugün markete evin ihtiyaçlarını almaya gittim. Yolda sadece 15 dakila yürüdüm gidip gelirken 30 dereceye yakın sıcaktan bunaldım. Ana yolda 3 tane polis o sıcakta saatlerce kalın kalın üniformalarla işini yapmaya çalışıyordu. Bu adamlara empati kurmadan yasak olduğunu bile bile dışarı çıkıp sonra kötü polis vicdansız polis edebiyatı yapmanızın lüzumu yok. Hele o adamlara hakaret etmeye hiç hakkınız yok.

Arkadaşlar bugün markete evin ihtiyaçlarını almaya gittim. Yolda sadece 15 dakila yürüdüm gidip gelirken 30 dereceye yakın sıcaktan bunaldım. Ana yolda 3 tane polis o sıcakta saatlerce kalın kalın üniformalarla işini yapmaya çalışıyordu. Bu adamlara empati kurmadan yasak olduğunu bile bile dışarı çıkıp sonra kötü polis vicdansız polis edebiyatı yapmanızın lüzumu yok. Hele o adamlara hakaret etmeye hiç hakkınız yok.
Bunu bir türlü anlamıyorlar işte. Polislerin işi zor.

Geçen gün benimde aldılar hocam yazmıyorlar genelde.
Ama kabahat sizde gündüz olursa ekmeğe akşam olursa doktora gidiyorum diyerek yırtabilirsiniz.

Arkadaşlar bana kızgın atıyorsunuz ancak bana geri zekalı ve Türk polisine de 's*ktumun polisi' diye bir laf kullandı. Moderatörler silmiş.

@Aliosman Avci belki o yorumu da görüp atmışsındır orasını bilemem.

Pardon hocam özür dilerim öncelikle. Yorumu görmediğim için direk konu sahibine sataşmışsınız gibi gözüküyor o yüzden kızgın attım af ola.

Yeni konular

Geri
Yukarı