Ceza Konusunda

• Konuyu başlatan Hastai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
H

Hastai

Ziyaretçi
@MF , sizinle bir konu paylaşmak istiyorum. Çok merak ediyorum bu konuyu. Ceza mesajlarına cevap verme imkanımız olsaydı oradan sorardım. Zahmet olmazsa bir okuyun hepsini. Rica ediyorum.

Eki Görüntüle 2912

Şimdi burada dikkat çekmek istediğim bir konu var. Cumartesi 00.01'de ceza veriyorsunuz. Üstüne o ceza bitmeden 01.02'de bir tane daha veriyorsunuz. Bu sizce doğru olabilir bilmiyorum ama bana zulüm gibi geldi.

Hadi sizinle mesajları inceleyelim.

başlık.png

Dying Light oyununu görmeyen kullanıcılara oyunu göstermek istemiştim. Belki haberi olmayan vardır diye. Konu başlığını "Zombi severlere" tarzında yazıp konuyu açtım. Sonra gördüm ki ceza sebebiymiş. Başlığın konuyla alakası yokmuş. Zombi oyununun zombi severlerle alakası vardır diye düşünüyorum. Ya siz? Tamam belki forumdaki bir arkadaş Dying Light oyununu arayacak ama benim konu başlığım yüzünden bulamayacak. Hangi insan Youtube'da olan "Game Play" videosunu Sosyal'de arar? Cevap sizde kalsın.

gereksiz mesaj.png

Arkadaş böyle bir konu açmıştı. Siz de farketmişsinizdir pek bilindik bir konu değil. Belli ki bekleyecek cevap yazılması için. Ben de konuyu gördüm arkadaş yazım kurallarını bir hayli çiğnemiş. Ceza almasın, sorununa cevap bulsun diye uyarmak istedim. Ben ceza aldım. Forum kurallarını biliyorum. Rapor etmem gerekirdi öyle değil mi? Geçen bir konuda gördüm adam yazım yanlışı yapmış, ceza almış ve sonra gelip "Neden ceza aldığımı bilmiyorum ama dün bir konu açmıştım" diyor. Çünkü bilmiyor. Uyarmaya kalksak biz ceza alıyoruz. Niyeymiş, mesaj sayımı artırmaya çalışıyormuşum. Mesaj sayımı artırmak gibi bir çabam olsa 1000 mesajlık diğer hesabımı silin diyemezdim.

hatalı.png

Siz düşünün ki 2-3 saat Sosyal'de bulunuyorsunuz, insanlara cevap yazıyorsunuz. Dikkatinizden kaçmaz mı bir süre sonra ufak yanlışlar? Siz insan değil misiniz? Adam "Diyosunuz" yazmamış, "Diyorsunuz" yazmış ancak baştaki "k" küçük olduğundan ben ceza alıyorum. Çünkü dikkat hatası yapma hakkım yok benim. Siz ne düşünüyorsunuz?

1 gün.png

Hocam bu nedir? Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp lafını bilir misiniz? Bilmediğim bir konuda asla mesaj yazmam. İnsanları yanlış yönlendirmek gibi bir amacım olamaz. Siz yanlış biliyorsunuz deyip cezayı basın doğrusunu, nerde hata olduğunu söylemeyin. Çünkü öğrenmemek ayıp değil bilmemek ayıp.

Keşke uyarmak gibi bir olayınız olsa.

Hepsine tamam. Hadi hak ettik diyelim. Şu son cezayı sindiremedim ben. Siz ne düşünürsünüz bilmem.
Şunu demeye getiriyorum lafı;
1. Ben de insanım.
2. Sizin bana bir gareziniz olduğunu düşünüyorum. (Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış mı diyeceksiniz yoksa?)

Konunun cevap alamadan kilitlenip bana hiç söz hakkı tanınmamasından korkarım bilir misiniz? Zorla susturulmaya benzeyen...

@MF , sizinle bir konu paylaşmak istiyorum. Çok merak ediyorum bu konuyu. Ceza mesajlarına cevap verme imkanımız olsaydı oradan sorardım. Zahmet olmazsa bir okuyun hepsini. Rica ediyorum.

Eki Görüntüle 2912

Şimdi burada dikkat çekmek istediğim bir konu var. Cumartesi 00.01'de ceza veriyorsunuz. Üstüne o ceza bitmeden 01.02'de bir tane daha veriyorsunuz. Bu sizce doğru olabilir bilmiyorum ama bana zulüm gibi geldi.

Hadi sizinle mesajları inceleyelim.

Eki Görüntüle 2913
Dying Light oyununu görmeyen kullanıcılara oyunu göstermek istemiştim. Belki haberi olmayan vardır diye. Konu başlığını "Zombi severlere" tarzında yazıp konuyu açtım. Sonra gördüm ki ceza sebebiymiş. Başlığın konuyla alakası yokmuş. Zombi oyununun zombi severlerle alakası vardır diye düşünüyorum. Ya siz? Tamam belki forumdaki bir arkadaş Dying Light oyununu arayacak ama benim konu başlığım yüzünden bulamayacak. Hangi insan Youtube'da olan "Game Play" videosunu Sosyal'de arar? Cevap sizde kalsın.

Eki Görüntüle 2914

Arkadaş böyle bir konu açmıştı. Siz de farketmişsinizdir pek bilindik bir konu değil. Belli ki bekleyecek cevap yazılması için. Ben de konuyu gördüm arkadaş yazım kurallarını bir hayli çiğnemiş. Ceza almasın, sorununa cevap bulsun diye uyarmak istedim. Ben ceza aldım. Forum kurallarını biliyorum. Rapor etmem gerekirdi öyle değil mi? Geçen bir konuda gördüm adam yazım yanlışı yapmış, ceza almış ve sonra gelip "Neden ceza aldığımı bilmiyorum ama dün bir konu açmıştım" diyor. Çünkü bilmiyor. Uyarmaya kalksak biz ceza alıyoruz. Niyeymiş, mesaj sayımı artırmaya çalışıyormuşum. Mesaj sayımı artırmak gibi bir çabam olsa 1000 mesajlık diğer hesabımı silin diyemezdim.

Eki Görüntüle 2915

Siz düşünün ki 2-3 saat Sosyal'de bulunuyorsunuz, insanlara cevap yazıyorsunuz. Dikkatinizden kaçmaz mı bir süre sonra ufak yanlışlar? Siz insan değil misiniz? Adam "Diyosunuz" yazmamış, "Diyorsunuz" yazmış ancak baştaki "k" küçük olduğundan ben ceza alıyorum. Çünkü dikkat hatası yapma hakkım yok benim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Eki Görüntüle 2916

Hocam bu nedir? Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp lafını bilir misiniz? Bilmediğim bir konuda asla mesaj yazmam. İnsanları yanlış yönlendirmek gibi bir amacım olamaz. Siz yanlış biliyorsunuz deyip cezayı basın doğrusunu, nerde hata olduğunu söylemeyin. Çünkü öğrenmemek ayıp değil bilmemek ayıp.

Keşke uyarmak gibi bir olayınız olsa.

Hepsine tamam. Hadi hak ettik diyelim. Şu son cezayı sindiremedim ben. Siz ne düşünürsünüz bilmem.
Şunu demeye getiriyorum lafı;
1. Ben de insanım.
2. Sizin bana bir gareziniz olduğunu düşünüyorum. (Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış mı diyeceksiniz yoksa?)
Son ceza gereksiz bence.
İnsanlık hali eğer bilgi yanlışsa mesajı silerek o kişiyi yanlış bilgi vermekten dolayı uyarmalılar.
Ama türkçe kuralları vb. şeylerde ceza vermekte haklılar.

Bilgisayarda 2-3 saat kaldıktan sonra o "k" yüzünden ben ceza alıyorsam burada bir yanlış olmalı. En azından bir uyarı olmalı. Sonuçta 2 günlük kullanıcı değilim.

Cezalarımız katı ve acımasız gelebilir. Lakin düzenli ve sürdürülebilir bir forum için bu kurallar şart. İlk itiraz eden siz değilsiniz. Muhtemelen sonda olmayacaksınız. Kimsenin size özel bir garezi yok, olamazda. Sürekli takip ve inceleme halindeyiz.

Üye olduğunuz herhangi bir sitede ''Site kurallarını okudum ve anladım.'' tarzında işaretlemeniz gereken bir kısım olur. Bu bir kullanım klavuzu gibidir. Bu siteye de üye olurken bu kısmı işaretlediniz. Şimdi ise kayıt olurken kabul edip, anladığınız şartlar üzerinden ceza aldığınız için şikayet ediyorsunuz.

Bizim sizden istediğimiz sadece Türkçe konuşmanız ve kolay, anlaşılır bir paylaşım ortamı yaratabilmek için Türkiye Cumhuriyetinde bulunan her insanın en az on iki sene okumak zorunda olduğu Türkçe, Edebiyat, Dil Anlatım derslerinde öğrendiğiniz kurallara uymanızdır.

Bir Türk olarak Türkçe konuşmayı yorucu, sıkıcı, zor bulan arkadaşlar var ise biz kimseyi burada zorla tutmuyoruz. Tutumumuzu da değiştirmeyi düşünmüyoruz.

Okuduğunuz ve kabul ettiğiniz kurallar burada: Technopat Sosyal Kuralları | Technopat Sosyal Tekrar gözden geçirmeniz yararınıza olacaktır.

Emin olun tek bir hatanızdan değil tekrar ettiğiniz bir çok hatadan ötürü ceza alıyorsunuz. Onun dışında ufak tefek basit hatalardan dolayı kimse ceza almıyor.

Ve unutmamak gerekir ki hepimiz insanız eğer ki bir hatamız bir kusurumuz var ise kendim ve tüm ekibim adıma özür dilerim.

Bunu genel bir uyarı olarak alırsanız sevinirim. Bu ya da benzeri konular üzerine başlık açan arkadaşlar bundan sonra uzun bir süre siteden uzaklaştırılacaktır. Haksız bulduğunuz herhangi bir uygulamada ''Rapor Et'' butonunu kullanabilir ya da bilgi [et] technopat.net'e mail gönderebilirsiniz.

İyi sosyaller dilerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı