Ceza süreleri sizce nasıl?

Ceza süreleri uzatılmalı mı?

• Oy verenlerin toplamı
    132
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eskiden ortada gerçek bir sorun varken ceza veriliyordu ama.
Eskiden de bazı üyeler arasında olan hoşnutsuzluklar nedeniyle moderasyondaki az sayıda kişi görevini kötüye kullanabiliyordu. Bu sorunu ortadan kaldırmak için cezalıyken de üyenin yönetime ulaşabilmesinin kolaylaştırılması yeterli. Yöneticinin de görevini kötüye kullanan moderatöre acımayacağından emin olabilirsin, geçmişte örnekleri var.

@334155 O kural mantıksız değil, bir hatayı alıntılayarak çoğalttığın için veriliyor. Hatalı mesajda mesajı alıntılamak yerine üyeyi etiketlemek ya da o mesajı düzenlemek gerekiyor.

Çoğu basit konuda 1 saatlik cezayı kötü niyetli olmayan üyeler için normal buluyorum ama uygunsuz üslup gibi bir şeyde 1 saatlik ceza vermek o üyeyi ödüllendirmekten başka bir şeye yaramıyor. Nasılsa cezası 1 saat deyip gelip yardırmaya devam ediyorlar ve bu gerçekten sık olan bir durum.

Cevabım "Hayır" çünkü bunun bence 2 sebebi var.
  1. Yeni katılan üyeler ilk yazım hatalarını yaptığında ceza olarak 1 gün verilmesindense 1 saat verilmesini daha iyi buluyorum.
  2. 100 mesaj üstü üyelerin çoğu yazım yanlışlarını bilerek değil de bilmeden yapıyor, bilmeden de olsa 1 saat koymuyor (Benim çoğu yazım yanlışım ya bilmediğim için ya da fark etmediğim için).

Uygunsuz üsluba kesinlikle katılıyorum.
Yanlış bilgilendirme için 1 saat yeter bana göre.

Yazım yanlışı olan cümleler için verilen ceza, eğer ki çok fazla hata içeriyorsa 1 gün olacak şekilde, az hata içeriyorsa da 1 saat ceza kafi bence. (Şapka yapamadım mobilden.)

Yazım yanlışı olan cümleyi alıntılamanın cezası ise yine 1 saat olmalı.

Emoji atma cezası, ikinci el cezası için moderasyon inisiyatif alabilmeli ve cezayı 1 haftaya indirgeyebilmeli diye düşünüyorum.

Ama yazım yanlışı olan cümleler için verilecek cezaya çok acımıyorum.

Yukarıda yazdığım ceza süreleri -bence- yeterli olur.

Kimseye küfür etmememe rağmen 1 ay ban yedim:(

Bu sorunu ortadan kaldırmak için cezalıyken de üyenin yönetime ulaşabilmesinin kolaylaştırılması yeterli.

Uyarı aldığımızda rapor sistemini kullanabiliyoruz. Böylece uyarının hatalı olduğunu düşünüyorsak iletişimimiz daha kolay oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı