Ceza süreleri sizce nasıl?

Ceza süreleri uzatılmalı mı?

• Oy verenlerin toplamı
    132
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@AREMY Türkçeyi doğru kullanmak ile işinin acil olması arasında hiçbir alaka yok. Nokta koymak, cümleye büyük harfle başlamak, de - da ayırmak zaman kaybettiren kurallar değil. Önüne 3 paragraflık bir sürü yazım hatası olan bir kitap koysak 1. paragrafın sonunda okumayı bırakıp duvara fırlatırsın.

İşte biz de burada öyle yazanları görünce aynı hisleri yaşıyoruz. Bazen bazı forumlarda milletin yazdıklarını anlayamıyorum, oysa ki aynı dili konuşuyoruz. Bu durumların önüne geçip forumun daha düzenli ve okunabilir olması için kurallar var.

Nasıl kırmızı ışıkta durmak bir kuralsa ve kural çiğnendiğinde bir cezası varsa bu işin de forum nezdinde bir cezası var. Ya doğru olanı yapacaksın ya da bedelini ödeyeceksin.

1 gün az bence bunun için.

Evet onun için az ama bunun gibi şeylerde ceza yemek saçma.

Çok ceza alan biri olarak bazen cezaların haksız olduğunu düşünüyorum mesela ben birkaç kere soru işareti koymadığım için ceza yedim fakat ben mesaj göndermeden önce düzelti kullanırım ve Microsoft editor uzantısını kullanırım ben o cezalarda da düzelti kullanmıştım onu düzeltmemiş bu Technopat'in sorunu ve Microsoft editor de bir şey demedi bu uzantının suçu.
Bilmeyenler için Microsoft editor:Edge mağazasından eklenebilen(sadece Edge ye) yazım yanlışlarını kontrol eden bir uzantı.

Eki Görüntüle 848361

Ve arkadaşlar kurallarda bu kural çok saçma @Recep Baltaş.

1611338333995.png

Gereksiz mesaj cezalarım artık 3 gün sürüyor. Tabii kime göre gereksiz bu meçhul. Sosyal'den çok soğudum bu yüzden, yorum yazasım gelmiyor.
Eskiden bir moderatörle CS:GO crosshair konusunda ters düşmüştük, biraz sorgulamıştım ne demeye çalıştığını. En sonunda ceza vermeden sadece mesajları silip bırakmıştı, şimdi bir gereksiz mesaj yazsam 3 gün ben de yokum.

Bu konuyu açma nedenim aslında hem yönetim hem kendim hem de diğer üyelerle ilgili olan bir şikayetimdir. Geçmişte ceza süreleri en kısa 1 günden başlıyor ve daha kısa bir tekrar periyordunda bu süreler önce hafta sonra ay en son da yıl olarak veriliyordu. Bunun iyi tarafı neydi? Üyeler ceza almayı ciddi bir sorun olarak gördükleri için kendilerine daha dikkat etmek zorunda kalıyorlardı.

Kendimle ilgili şikayetim de bu yönde çünkü sadece diğer üyeler için değil, eski ve moderasyon görevlerinde bulunmuş bir üye olarak kendim de bu kısa ceza sürelerinden dolayı daha kolay kural dışına çıkmakta bir sorun görmüyorum. Eski ceza sürelerinde 2 cezam varken yeni ceza sürelerinde sırf o anda içimde kalmasın diyerek bile bile söylediğim ya da 1 saatlik işim varken ceza alayım da bakma gereği duymayayım diyerek aldığım 8-9 ceza mevcut.

Bana göre hepsi için olmasa da bazı kural dışı aktivitelerde ceza sürelerinin uzatılması şart çünkü bu kuralları bilerek çiğneyen üyeler için 1 saatlik cezalar caydırıcı değil. Uygunsuz üslup cezası kesinlikle "en az" 1 güne çıkarılmalı çünkü bu kuralı bilerek çiğneyen bir kişinin 1 saat sonra dönüp saydırmaya devam edebileceğini bilmesi ile en az 1 gün boyunca konudan uzak kalıp başkaları tarafından linç edilirken seyirci kalacağını bilmesi aynı şey değil.

En azından uygunsuz üslup kuralını çiğneyenler için cezanın artırılmasının iyi olacağını düşünüyorum. Sizlerin de düşüncelerini merak ediyorum.

Kimseyi hedef almadan şaka yaptım. 6 ay ceza verdiler. O da bir küfrün kısaltılmış halinin kısaltılmış hali. Ama iyi ki verdiler. Bir deha edersem o ellerim kırılsın.

@AREMY Türkçeyi doğru kullanmak ile işinin acil olması arasında hiçbir alaka yok. Nokta koymak, cümleye büyük harfle başlamak, de - da ayırmak zaman kaybettiren kurallar değil. Önüne 3 paragraflık bir sürü yazım hatası olan bir kitap koysak 1. paragrafın sonunda okumayı bırakıp duvara fırlatırsın.

İşte biz de burada öyle yazanları görünce aynı hisleri yaşıyoruz. Bazen bazı forumlarda milletin yazdıklarını anlayamıyorum, oysa ki aynı dili konuşuyoruz. Bu durumların önüne geçip forumun daha düzenli ve okunabilir olması için kurallar var.

Nasıl kırmızı ışıkta durmak bir kuralsa ve kural çiğnendiğinde bir cezası varsa bu işin de forum nezdinde bir cezası var. Ya doğru olanı yapacaksın ya da bedelini ödeyeceksin.

Noktadan veya büyük harften sözlerimi anlamayacaksan bir şey demiyorum. Tabii ki saçma sapan yazanlar var ama nokta büyük harf sitenin yazı denetimini kullanıyorum. Sonra ban yiyorum yine -de/-de ayrımından, noktadan büyük harften ban yemene gerek yok. Adam şöyle yazıyorsa veya "syle yzıyor sa" adam hayatından ünlü harflerin yarısını kaldırdıysa, direkt sınırsız ban atsın ama tutup anlaşılabilen bir yazıda sen şöyle böyle yapmışın diye ban atılmaması lazım. Hatta bunu kendileri bile yanlış yazdıkları oluyor. Kendilerine bir şey olmuyor. Bu siteyi sevdiğim için duruyorum yoksa özellikle bir ara çok saçma şekilde ban yeniliyordu. Şimdi o kadar değil ama yoksa durmam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı