Ceza süreleri sizce nasıl?

Ceza süreleri uzatılmalı mı?

• Oy verenlerin toplamı
    132
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu konuyu açma nedenim aslında hem yönetim hem kendim hem de diğer üyelerle ilgili olan bir şikayetimdir. Geçmişte ceza süreleri en kısa 1 günden başlıyor ve daha kısa bir tekrar periyodunda bu süreler önce hafta sonra ay en son da yıl olarak veriliyordu. Bunun iyi tarafı neydi? Üyeler ceza almayı ciddi bir sorun olarak gördükleri için kendilerine daha dikkat etmek zorunda kalıyorlardı.

Kendimle ilgili şikayetim de bu yönde çünkü sadece diğer üyeler için değil, eski ve moderasyon görevlerinde bulunmuş bir üye olarak kendim de bu kısa ceza sürelerinden dolayı daha kolay kural dışına çıkmakta bir sorun görmüyorum. Eski ceza sürelerinde 2 cezam varken yeni ceza sürelerinde sırf o anda içimde kalmasın diyerek bile bile söylediğim ya da 1 saatlik işim varken ceza alayım da bakma gereği duymayayım diyerek aldığım 8-9 ceza mevcut.

Bana göre hepsi için olmasa da bazı kural dışı aktivitelerde ceza sürelerinin uzatılması şart çünkü bu kuralları bilerek çiğneyen üyeler için 1 saatlik cezalar caydırıcı değil. Uygunsuz üslup cezası kesinlikle "en az" 1 güne çıkarılmalı çünkü bu kuralı bilerek çiğneyen bir kişinin 1 saat sonra dönüp saydırmaya devam edebileceğini bilmesi ile en az 1 gün boyunca konudan uzak kalıp başkaları tarafından linç edilirken seyirci kalacağını bilmesi aynı şey değil.

En azından uygunsuz üslup kuralını çiğneyenler için cezanın artırılmasının iyi olacağını düşünüyorum. Sizlerin de düşüncelerini merak ediyorum.
Hocam saydıran birisine 1 gün vereceklerini düşünmüyorum. 😀

Çok ceza alan biri olarak bazen cezaların haksız olduğunu düşünüyorum mesela ben birkaç kere soru işareti koymadığım için ceza yedim fakat ben mesaj göndermeden önce düzelti kullanırım ve Microsoft editor uzantısını kullanırım ben o cezalarda da düzelti kullanmıştım onu düzeltmemiş bu Technopat'in sorunu ve Microsoft editor de bir şey demedi bu uzantının suçu.
Bilmeyenler için Microsoft editor:Edge mağazasından eklenebilen(sadece Edge ye) yazım yanlışlarını kontrol eden bir uzantı.

Eki Görüntüle 848361

Ben neden burada gereksiz ceza aldım.

Bu konuyu açma nedenim aslında hem yönetim hem kendim hem de diğer üyelerle ilgili olan bir şikayetimdir. Geçmişte ceza süreleri en kısa 1 günden başlıyor ve daha kısa bir tekrar periyordunda bu süreler önce hafta sonra ay en son da yıl olarak veriliyordu. Bunun iyi tarafı neydi? Üyeler ceza almayı ciddi bir sorun olarak gördükleri için kendilerine daha dikkat etmek zorunda kalıyorlardı.

Kendimle ilgili şikayetim de bu yönde çünkü sadece diğer üyeler için değil, eski ve moderasyon görevlerinde bulunmuş bir üye olarak kendim de bu kısa ceza sürelerinden dolayı daha kolay kural dışına çıkmakta bir sorun görmüyorum. Eski ceza sürelerinde 2 cezam varken yeni ceza sürelerinde sırf o anda içimde kalmasın diyerek bile bile söylediğim ya da 1 saatlik işim varken ceza alayım da bakma gereği duymayayım diyerek aldığım 8-9 ceza mevcut.

Bana göre hepsi için olmasa da bazı kural dışı aktivitelerde ceza sürelerinin uzatılması şart çünkü bu kuralları bilerek çiğneyen üyeler için 1 saatlik cezalar caydırıcı değil. Uygunsuz üslup cezası kesinlikle "en az" 1 güne çıkarılmalı çünkü bu kuralı bilerek çiğneyen bir kişinin 1 saat sonra dönüp saydırmaya devam edebileceğini bilmesi ile en az 1 gün boyunca konudan uzak kalıp başkaları tarafından linç edilirken seyirci kalacağını bilmesi aynı şey değil.

En azından uygunsuz üslup kuralını çiğneyenler için cezanın artırılmasının iyi olacağını düşünüyorum. Sizlerin de düşüncelerini merak ediyorum.
Şu yazım yanlışı olan mesajı alıntılama cezası 5 yıldır saçma bulduğum bir ceza, o kalksın yeter.
Eskiden sadece ortada gerçekten bir sorun varken ceza veriliyordu ama.
Keşke... Sırf ters düştüm diye bir moderatörden keyfi ban yediğim oldu, bir mesajımdan aynı anda 7 farklı ceza aldığım oldu. Moderasyondan genel olarak memnunum ama ceza süresinden bağımsız olmak üzere belirli aralıklarla kaliteleri artıp azalıyor. Eskiden forumu bırakmak için daha kışkırtıcıydı, o yüzden saatlik cezalar geldi. Telefonda bir harf hatası yaptığım için bir hafta ban yemişliğim var, üstüne hem de mesajı atar atmaz. Daha mesajı düzenlerken banı yemiştim. O yüzden dediğiniz tamamen moderatörün seviyesiyle alakalı.

Geçen gün Acun Medya'nın insanlara TV'ye HDMI kablosunu nasıl bağlanacağını antlatmasına gönderme yaptığım için 3 gün yedim. Şimdi burada şöyle bir orantısızlık var, zaten forumda çok mesajı olan üye kurallara daha dikkatli davranır ve daha az ceza yer. Ama yediğinde de tam yiyor.

Bence 10 uyarıdan fazla olunca süre şu kadar uzar diye değil de son 1000 mesajında kaç defa o konudan ceza aldığına veya bu süreler arasındaki sıklığpğa göre atılmalı uyarılar.

Çok ceza alan biri olarak bazen cezaların haksız olduğunu düşünüyorum mesela ben birkaç kere soru işareti koymadığım için ceza yedim fakat ben mesaj göndermeden önce düzelti kullanırım ve Microsoft editor uzantısını kullanırım ben o cezalarda da düzelti kullanmıştım onu düzeltmemiş bu Technopat'in sorunu ve Microsoft editor de bir şey demedi bu uzantının suçu.
Bilmeyenler için Microsoft editor:Edge mağazasından eklenebilen(sadece Edge ye) yazım yanlışlarını kontrol eden bir uzantı.

Eki Görüntüle 848361

Ben burada neden ban yedim @Recep Baltaş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı