Ceza Süreleri Uzasın mı?

Ceza Süreleri Uzasın mı?

• Oy verenlerin toplamı
    931
  • Anket kapandı .
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başlarda "Kısalsın" diyenlerin sayısı çok düşüktü, ne olduysa öne geçmişler. Kısalmasını doğru bulmuyorum, zaten çok fazla yazım yanlışı var forumda. Ben eski değilim ama katıldığım gün ile bugünün arasında çok fark var. Uzamayacaksa da en azından aynı kalmalı.

Bazen insanlar kuralları öğrenene kadar 15-20 ceza yiyebiliyor. Tek nokta yüzünden 1 hafta forumdan uzaklaştırılırsa kim kalır forumda?

Bazı üyelerimiz 1 saat ceza sürelerinin kısa olmasından şikayet ediyor.

Mevcut sistemde üye 10. uyarısından sonra bir sonraki dilime giriyor. Madem böyle bir talep var, ben de diyorum ki 5. uyarıdan sonra bir üst ceza dilimine geçsin.

Yani:
  • 1-5 ceza > 1 saat.
  • 6-10 ceza > 1 gün.
  • 11.+ ceza > 1 hafta.
Görüşleriniz nedir?

Böyle iyi böyle kalsın. Fazla ceza yiyenler olunca aktiflik düşebilir.

Çok toxic olanlara aslında İP ban vereceksin, böyle kara lise oluşturacaksın hiç bir zaman açılmayacak. Hatta bağımızın iyi olduğu forumlar varsa onlarla da paylaşacaksın. Bu yazıyı yazarken aklıma VPN'in var olduğu geldi.

Çok toxic olanlara aslında İP ban vereceksin, böyle kara lise oluşturacaksın hiç bir zaman açılmayacak. Hatta bağımızın iyi olduğu forumlar varsa onlarla da paylaşacaksın. Bu yazıyı yazarken aklıma VPN'in var olduğu geldi.
Modemi kapa aç. IP ban kalktı.
Uzasın ve cezalara tolerans azalsın. Şahsen rapor süreleri kısaltılsa daha iyi olur. Kötüye kullananlar içinse cezalar arttırılsın.

Güle güle. Bir sürü forum sitesi mevcut. Kuralsız, özensiz ve anlaşılamayan.
Dalgınlıktan veya basamadığım shift yüzünden uzun süreli ban yersem sıkıcı bir duruma hal alır.

Kimin "aynı kalsın" ya da "kısalsın" seçeneğine oy attığını bilmiyorum ama akıl alır gibi değil. 1 saat o kadar az bir süre ki hâlâ bu durumum nasıl farkına varılmıyor anlamıyorum. Asıl akıl dışı olan 1 saatin uzun bir sure olduğunu düşünenlerin sayısının çok fazla, diğer seçeneklerden de fazla olması.

"Forumumda sorunlar kısa sürede çözülecek" diye kalite düşürmekten başka bir şey olmaz süreleri azaltmak. Yeni kaydolan üye, teknik sorunu her ne kadar acil de olsa kuralları okumak zorunda. 1 saat gerçekten az, kalitenin zaten yeterince düşmesine neden oluyor. Bu gidişle ceza sürelerinde "azalmaya" gidilecek. Mümkünse en azından süreler değişmesin.

Kimin "aynı kalsın" ya da "kısalsın" seçeneğine oy attığını bilmiyorum ama akıl alır gibi değil. 1 saat o kadar az bir süre ki hâlâ bu durumum nasıl farkına varılmıyor anlamıyorum. Asıl akıl dışı olan 1 saatin uzun bir sure olduğunu düşünenlerin sayısının çok fazla, diğer seçeneklerden de fazla olması.

"Forumumda sorunlar kısa sürede çözülecek" diye kalite düşürmekten başka bir şey olmaz süreleri azaltmak. Yeni kaydolan üye, teknik sorunu her ne kadar acil de olsa kuralları okumak zorunda. 1 saat gerçekten az, kalitenin zaten yeterince düşmesine neden oluyor. Bu gidişle ceza sürelerinde "azalmaya" gidilecek. Mümkünse en azından süreler değişmesin.
+++ Katılıyorum hocam.

Ayrıca oy verenleri SS'te işaretlediğim yerde tıklarsanız görebilirsiniz.
1638702402320.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı