Ceza ve Süresi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AnewAge

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba. En son aldığım cezadan dolayı bayağı sinirlendim onu açıklamak için konu açtım.
Daha önce de "Konu ile alakalı olmayan başlık" nedeni ile ceza almıştım ve nedenini anlamadım. Herneyse o ceza 1 gündü fakat son aldığım ceza -ki yine aynı nedenden- koskoca 5 gün... Belki çok acil bir konu açmam gerekecek? Başka hesap açmıyorum kurallar gereğince bekledim ne yapayım... Fakat bu cezayı neden aldığıma dair bir açıklama yapın lütfen. Hayır yani çok saçma. Bir tane arkadaş Sistem toplama diye konu açmış fakat konu adı FX 6350 sistem olmalıymış. Ben bir fark göremiyorum ve ceza alınacak bir neden de değil bence. Bu kadar gaddar olmayın lütfen. İnsanlar canla başla hem Türkçe ye hem de kurallara uymaya çalışıyor. Robot değiliz biz de.Hatalar olabiliyor. İlginizi arz eder cevaplarınızı beklerim. Teşekkürler Technopat Ekibi :)

Son düzenleyen: Moderatör:
En son cezanız bu konudan gelmiş:

TL-WN822N, TL-WN8200ND veya Asus Usb-N14 ? | Technopat Sosyal

Önceki başlık: Hangisi daha iyi bir Wireless Adaptör?

Diğer kullanıcıların açtığınız konudan faydalanabilmesi için başlıklar içeriğin özeti niteliğinde olmalıdır. Aldığınız cezaya rağmen hala başlıkları yapamıyorsanız 5 gün ceza alabilirsiniz.

Aynen bana da 1 hafta ceza verdiniz durduk yere. Bir konu açmıştım sonra çözümü yazdım. Çözümü yazmama nedeniyle 1 hafta ceza yedim.

Merhaba Mikail bey ben 46 yaşında bir ev hanımıyım. Bu siteyi çok seviyorum. Gerek konuları , gerek çözüm önerileri gerek videoları ile. Bu foruma ise konu açanların çoğu 10-20 yaş aralığında gençler. Hepsinden Türkçe öğretmeni gibi yazmasını beklerseniz herkesi forumdan uzaklaştırırsınız. Benim de oğlum var. Belki çok düzgün kurallara uygun Türkçe yazamıyor fakat En azından anlaşılır şekilde dikkatli yazmaya uğraşıyor. Ben de isterim tüm Türk gençliğinin türkçeyi en iyi biçimde ve şekilde kullanmalarını fakat bazı şeyler isteğimiz dışında gerçekleşir. Siz yazmışsınız Başlık böyle olmalı konunun özeti şeklinde diye fakat ben sizin önerdiğiniz başlıktan hiç bir şey anlamam şahsen. TL-WN822N, TL-WN8200ND veya Asus Usb-N14 ? Bu modellerin modemlere mi yoksa başka bir şeye mi ait olduğunu konuya hakim olmayan bilemez. Fakat arkadaşın yazdığı "Hangisi daha iyi bir Wireless Adaptör?" başlığı daha anlaşılır ki konuyu da gayet anlatıyor bence. Lütfen biraz daha hafif davranın. Arkadaşlar küfretmiyor ya 1 hafta 2 hafta cezalar dağıtıyorsunuz herkese. Herneyse benimkisi sadece nasihat uygulamak sizlere düşer. Hepinize iyi işler , hayırlı ramazanlar dilerim.

Halihazırda açılmış bir konu olduğu için ben de buraya bir takım düşüncelerimi yazmak istiyorum. Konu doğru yere mi açılmış emin değilim ama henüz kapatılmadığı için buradan devam etmek istedim. Forumda da, forum dışında da dil bilgisi kurallarına dikkat etmeye çalışan bir insanım, tabii bunu okullarda öğrendiğim kadarıyla yapabiliyorum. Dün Türkçe kurallarına uymayan mesaj nedeniyle bir gün ceza aldım ve çok şaşırdım. Mesajlarımı gözden geçirmeyi denedim ama gün içinde pek çok mesaj gönderdiğim için hepsini gözden geçirme şansım olmuyor ve bildiğim kurallar hatalı değilse kontrol edebildiğim mesajlarımda da bir hata göremedim. Cezayı veren yönetici konuyu takip ediyorsa hangi mesajımda ne gibi bir hata yaptığımı belirtirse tekrar etmemeye çalışırım, aksi takdirde hatalı olduğum şeyi defalarca tekrar edip daha uzun süreli cezalar alabilirim. Konuyla ilgili asıl önerim ise, bu gibi cezalarda ceza bildirimi gönderilirken hatalı olan kısım da alıntı yapılarak gönderilirse insanlar bu işi daha rahat hallederler. Şimdiden teşekkür ederim, iyi akşamlar.

Bende bir ay ceza almıştım. Çok fazla değil mi? Uyarı da gelmedi.

Kimse arama motorunda "Hangisi daha iyi bir Wireless Adaptör" diye arama yapmaz. İnsanlar, burada verilen cevaplardan yararlanabilmeli. Bu yüzden de başlıklar konu içeriğini özetliyor olmalı.

Biz diğer siteler gibi üye kaybetmekten korkmuyoruz. Amacımız kaliteli üyeler edinmek.

Bende bir ay ceza almıştım. Çok fazla değil mi? Uyarı da gelmedi.
Kayıtlarda 1 Aylık bir cezanız yok. Çifte hesap açıyorsanız 1 ay ceza alırsınız, normaldir.

1 aylık "05.07.2014 tarihine kadar yetkileriniz kısıtlandı" gibi bir ceza gelmişti .Ayrıca çifte hesapta yoktu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı