Ceza Yememek İçin Konulara Cevap Vermemek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

baahtsizbedevi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bildiğim bir konu bile olsa bazen cevap vermekten korkuyorum. Ya yine ceza yersem diye. Normalde çok dikkatli yazarım. Gözden kaçan en ufak olayda bile ceza yiyoruz bu üzücü. Tamam, benim de çok düzgün Türkçe yazmamı sağladı bu forum, ona lafım yok. Her yerde de kullanıyorum ancak 1-2 cümle devrik diye ya da 1 2 cümle fazla diye 1 gün ceza fazla geliyor. Sizce de durum böyle mi? Sadece ben mi böyle hissediyorum? Uzun zamandır ceza almamıştım. O yüzden bu kadar aklım takıldı. Gerçek hesabım bu değil. Kardeşimin hesabından yazıyorum. O yüzden bu hesaba bakıp 40 mesajın var 100 mesajın var diye yorum yapmayın. Diğer hesabım 500 mesaji geçkin.
Kimseye sitem etmiyorum. Sadece fikirlerinizi merak ettim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı ufak tefek yanlışlar göz ardı edilebiliyor. Yoğunluğa göre de moderasyon ekibinin gözünden kaçan şeyler olabiliyor. Ancak en ufak hatalara da yaptırım uygulanmıyor. Örneğin "göz ardı" ayrı yazılır. (y) O sebeple çekinmenize gerek yok.

Cezaların diğer forumlara göre ağır olduğunu düşünüyorum ama herkese eşit şekilde uygulanıyorsa itirazım yok.

Gözden kaçan en ufak detaylar için ceza verilmiyor. Tıpkı bu mesajınızdaki gibi. "-de, -da" eklerinin yazımına çalışmalısınız.
"Detay" zaten ufak bir şeyi belirtir. "Ufak detay" yazım yanlışı değildir ama anlatım bozukluğudur. "İnce ayrıntı", "tam dolu" ve "hiç kalmadı" sözlerinde de aynı durum geçerlidir. Lütfen Türkçe'yi düzgün kullanalım sayın moderatörüm. :D

Not: Şakasına yazdım, ceza vermeyin lütfen. :sansür:

Lafı açılmışken bir şey sormak istiyordum ben de. @Akif Aldığımız uyarılarda nerede hata olduğuna ya da neyin düzeltildiğine dair bir bilgilendirme bulunuyor mu? Az önce bir uyarı aldım örnek olarak nokta koymamışım en sona, nerede hata yaptığımı bulmak için gözlerim çatladı tekrar tekrar okurken. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı