Cheat Engine Güvenilir mi?

-M.1618

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma Cheat Engine yüklemek istiyorum bazı programlar vb. işler için. İndirme dosyasını tarattığımda bazı virüsler gösteriyor fakat bazılarının dediğine göre program güvenilir fakat içinde reklam vb. uygulamada kurmak istiyor kurulum sırasında bundan dolayı virüslü gözüküyor diyorlar.

Sizce ne yapmam doğru olur? Herkese teşekkürler.

Virüstotal: VirusTotal

VirüsJotti: CheatEngine67.exe - Jotti's malware scan

MetaScan:
Metadefender Cloud

Not: Tarama sonuçları orijinal Cheat Engine 6.7 'nin (kendi github sitesinden) sonucudur.

Son düzenleme:
Hile programları için gayet normal sonuçlar. Ama yüklerseniz sisteminizde Steam varsa VAC yersiniz. Hile yapmayın.

Bu bilgisayarımda Steam yok, yani sorun oluşturacak bir durumda yok. Benim asıl merak ettiğim sisteme bir zararı dokunur mu? (virüs vb.)

Cheat Engine'i doğru yerden indirirsen virüs de olmaz. Zararda. Kendi sitesi en güvenilir yerdir.
Cheat Engine
Orada download 6.7 yazısına tıklayarak en üst, en güncel sürümü virüssüz bir şekilde hızlıca indirebilirsin.

Bende var ve virüs gibi bir durum olmadı. Ancak programı pek de tavsiye etmiyorum.

Bir ara ETS 2 için para ve TP hilesi yapacaktım, Cheat Engine'i açtım, herhâlde ETS 2 yerine yanlış programın ayarlarını değiştirdim, değiştirir değiştirmez sistem mavi ekran verdi.

NOT: Belki de Cheat Engine'den olmadı mavi ekran araştırmalarıma göre aldığım mavi ekran hatasının nedeni bağlanan harici bir aygıt olabileceği yazıyordu. O anda da bilgisayara harici bir klavye takılıydı. Klavye de bayağı eskiydi. (Maşallah)

Yani bir programın ayarlarını Cheat Engine ile değiştirirken dikkatli olun, yanlış bir şey yapmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı