Chevrolet cruze 2010 alınır mı?

BrnKrkz

Hectopat
Merhabalar. Bir tanıdığımızdan 150.000 km 2010 model 1.6 Chevrolet cruze almayı düşünüyoruz. Son fiyat olarak 98.000 TL olarak konuştuk. Araç hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Bir tanıdığımızdan 150.000 km 2010 model 1.6 Chevrolet cruze almayı düşünüyoruz. Son fiyat olarak 98.000 TL olarak konuştuk. Araç hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Alınır mı?

YouTube'da ilk sahipleri ile (biri modifiyeli biri stock ikisde aracın sıfırdan beri sahibi) bu aracın videosunu çektim saatlerce uğraştım kısaltmak için 40 dk anca oldu bir 40 dk daha konuşabilirdik eğer temiz bakımlı bir araç ise alınabilir diyebiliyorum o videonun sonrasında :)

O paraya Uzak Doğu araçları daha iyi tercih olur. En azından daha dayanıklı motoru vardır. Mesela 100 bin km altında bulabileceğiniz 2012-2013 model geely emgrand bile daha iyidir.

Arkadaş yapmayın ya bu kadar abartmayın bilmiyorsanız yorum yapmayabilirsiniz 🙂🙂

Arkadaş yapmayın ya bu kadar abartmayın bilmiyorsanız yorum yapmayabilirsiniz 🙂🙂
PSA grubunu da Uzakdoğu araçlarını da bilerek yazdım. Motor önemli ve en sağlamları Uzakdoğu araçlarında.
Cruze tamam yakışıklı ama muadil olarak belirttiğim ve daha uyguna alabileceğiniz Geely Emgrand da yakışıklı ve daha sağlam araç. Daha Japon ve Kore araçları da var. O kadar km yapmış araba alınacaksa Uzakdoğu araçlarına bakmak daha iyi olur. Adamlar çok uzun süre (genelde 10 yıl) test edip öyle piyasaya sürüyor motoru.
Batıda ise hemen piyasaya sürüp insanları hatalarla delirtiyorlar.
2009 yılı General Motors için yıkım demekti. Ondan önceki modelleri daha sağlamdır.
Adamlar Alman Opel'i bile bitirdi.

Son düzenleme:
Psa grubunu da Uzak Doğu araçlarını da bilerek yazdım. Motor önemli ve en sağlamları Uzak Doğu araçlarında.
Cruze tamam yakışıklı ama muadil olarak belirttiğim ve daha uyguna alabileceğiniz geely emgrand da yakışıklı ve daha sağlam araç. Daha japon ve Kore araçları da var. O kadar km yapmış araba alınacaksa Uzak Doğu araçlarına bakmak daha iyi olur. Adamlar çok uzun süre (genelde 10 yıl) test edip öyle piyasaya sürüyor motoru.
Batıda ise hemen piyasaya sürüp insanları hatalarla delirtiyorlar.
2009 yılı general motors için yıkım demekti. Ondan önceki modelleri daha sağlamdır.
Adamlar alman Opel'i bile bitirdi.

Öncelikle alman Opel'i bile bitirdi dediğiniz Opel'lerin hepsi zaten GM idi. Yani 1800-1900'lü yılların Opel'lerinden bahsetmiyorsanız. Zaten 100 yıla yakın Opel GM'de idi.

Batı doğu kıyaslaması yapmıyorum bende japon araçlarını daha çok severim özellikle. 10 yıl test çağı kaçırtır bu devirde. Geely yeni modelleri ve Volvo hamlesi sonrasında iyi bir noktaya gelecek bir marka fakat ülkemizde halen kabul edilmiş bir marka model değil emgrand. Pazara girdiği andan itibaren 45 50 bin satmış Avrupa'lı rakiplerine meydan okumuş cruze ile emgrand kıyaslanamaz diye düşünüyorum. Yakışıklılık tamamen göreceli ben görünüş dışı olarak değerlendiriyorum.

Alman Opel derken 20 yıl öncesine kadar olan Opel'in Alman sağlamlığını herkes bilir.
Sonra farklı dandik motorlar, kasalar falan derken logosundan başka bir şeyi kalmadı. Aynı şey Chevrolet için de geçerli. Eski modeller daha sağlam.
Piyasada tutunma ile ilgili yılların avantajı var tabi ki. Öyle olmasa PSA neden ilgilensin? Ama iş kaliteye gelince fos...
2009 sonrası Chevrolet de Opel de parasının hakkını veremeyen araçlar.
Hele yıllarca kullanılmış ikinci elde hiç o markalara bakmam bile.
İyi birer kaportacı ve mekanikçi ustaya sorun, onlar da aynı şeyleri söyler.
Emgrand, az km'li ve daha yeni üstelik daha sağlam bulunabilir diye örnek verdim sadece. Diğer Uzakdoğu araçlarina da yönelinebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı