Chia Coin için işlemci GHz ve çekirdek kullanımı nasıl olmalı?

Mustafa uysal

Decapat
Selamlar,
Chia Coin'de 4 plot olusturabilmek için plot bası 2.5 GHz ve 3 cekirdek işlemci yeterli midir?

GHz ayarı yapılmadigini biliyorum fakat hizi dusuk işlemci kullanacagim. 2.5 GHz'de calisan 3 çekirdekli bir işlemci hız kaybı yaşamadan 1 adet plot işlemini başarıyla gerçekleştirebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok fazla araştırmadım ancak üstünkörü baktığımda İşlemciyi çok yormayan bir mining türü diye görmüştüm.
Düşük bir işlemci ile bile rahat kazım yapılabiliyor. Asıl önemli olan disk alanı ve disklerin performansı.

Çok fazla araştırmadım ancak üstünkörü baktığımda İşlemciyi çok yormayan bir mining türü diye görmüştüm.
Düşük bir işlemci ile bile rahat kazım yapılabiliyor. Asıl önemli olan disk alanı ve disklerin performansı.
Kazım yapmasından bahsetmiyorum plot açmaktan bahsediyorum ikisi ayrı şeyler hocam
Chia Coin kazımı için 1.5 GHz'lik bir işlemci ve 2 GB RAM'in yeterli olduğunu biliyorum, ancak çekirdek konusunda pek bir fikrim yok.
Kazım değil plot açım esnasından bahsediyorum

Hızlı plot açısından "benim bildiğim" çekirdek sayısı yüksek ve ram'in fazla olması lazım ancak bu iş normal bir insana göre durmuyor hani 5$dolardan çıkma ihtimali düşük gibi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı