Chia havuz önerisi

politika2222

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar iyi forumlar.

Yakın zaman önce 10 TB disk ve 500 GB NVMe SSD ile chia plotlamaya başladım. Ancak plot işlemleri bittikten sonra havuz seçimi olarak nereyi seçeceğime henüz net karar veremedim. Konu ile ilgili düşüncelerinize ihtiyacım var. Hpool'u çok duyuyorum ancak güvenilir olmadığı ile ilgili bir hassa yazılımcı dostlarım tarafından bilgiler geliyor bana. Bu durumu düşünür isek sizce ne yapmalıyız? Solo mining 10 TB bir disk ile bence çok anlamsız olacaktır. Şu an hpool dışında başka bir seçeneğimiz var mı onu da bilmiyorum konu ile ilgili bana yol göstermenizi rica edeceğim.

-Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan Hpool'da kazım yapmaktayım. Resmi havuz çıktıktan sonra replot yapmamız gerektiği için Hpool'a girmekte herhangi bir sorun hissetmedim. Başka havuz var mı onu bilmiyorum. Ama şuanda Hpool'da plot yapmakla kaybedecek hiçbir şeyim yok. 0.2 Chia kazıp duruma göre Hpool'dan ayrılabilirim ya da onda kazım yapmaya devam da edebilirim.

Peki sizce şuan plot üretmemin bir mantığı var mı yoksa beklemeli miyiz öneriniz ne olur?
Ben üretiyorum şahsen. Replot işleminin eski Plot'lar ile yapılıp yapılmayacağı hala muamma. Eğer eski Plot'lar desteklenirse büyük bir zaman kazanmış olurum. Eğer yeniden oluşturmak zorunda kalırsam da harcadığım tek şey depolama aygıtlarımın ömrü olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı