Chipset sürücüsü ve oyun için gerekli sürücüler nasıl bulunur?

ArdaKalay

Centipat
Merhabalar öncelikle, ben bilgisayarıma format attım. Şimdi ekran kartımı kendi sitesinden güncelledim ama chipset driverımı nasıl bulacağımı bilmiyorum. Ben genellikle oyun oynuyorum. Oyun için hangi sürücüler gereklidir onları da söyleyebilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar öncelikle, ben bilgisayarıma format attım. Şimdi ekran kartımı kendi sitesinden güncelledim ama chipset driverımı nasıl bulacağımı bilmiyorum. Ben genellikle oyun oynuyorum. Oyun için hangi sürücüler gereklidir onları da söyleyebilirseniz sevinirim.

İşlemcinin Intel ise Intel'in kendisinin Driver ,Support Assistant uygulaması var bakabilirsiniz.

Intel ise: Yükle Chipset INF programı

AMD ise:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Edit: Anakart Intel'in 1156 soketine sahip. Yani Intel için olan chipset uygulamasını kuracaksınız.

Ekran Kartım: Amd Radeon 5700 Hd
Anakartım: Foxconn H55MXV
AMD/ATI Radeon HD 5700 Series graphics drivers for Microsoft Windows 10 32bit
Ekran kartınız için.
Intel ise: Yükle Chipset INF programı

AMD ise:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Edit: Anakart Intel'in 1156 soketine sahip. Yani Intel için olan chipset uygulamasını kuracaksınız.
Anakartınız için.

İşlemcinin Intel ise Intel'in kendisinin driver, Support assistant uygulaması var bakabilirsiniz.

1614939744898.png

Böyle yazdı ama.

AIDA64 raporu paylaşmalısınız çünkü AMD'de HD 5700 adlı bir ekran kartı yok. 5700 serisi var ama tam model elimizde olmadan sürücü veremeyiz. Aşağıdaki rehbere göre raporu oluşturup MediaFire'a yükleyip indirme linkini paylaşın.

Donanım kimliğini biliyorsanız (aygıt yöneticisinde mevcut) Microsoft Uptade Catalog'dan indirerek manuel kurabilirsiniz.

AIDA64 raporu paylaşmalısınız çünkü AMD'de HD 5700 adlı bir ekran kartı yok. 5700 serisi var ama tam model elimizde olmadan sürücü veremeyiz. Aşağıdaki rehbere göre raporu oluşturup MediaFire'a yükleyip indirme linkini paylaşın.

Hocam, bende farkındayım evet ancak artık AMD'nin resmi sitesinde eski ATI serisinin birçoğunun sürücüsü barındırılmıyor otomatik olarak RX 5700 olarak algılıyor. AIDA64 raporu sayesinde tam olarak emin olunursa garantiye alınmış olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı