Chocolatey yüklendikten sonra Microsoft Store açılmıyor

Tolgaveben

Kilopat
Daha fazla  
Chocolatey yükledikten sonra "sanırım" Microsoft Store açılmamaya başladı. Sonrasında sadece git ve MongoDB compass falan yükledim. Chocolatey sildim path üzerinden de sildim fakat açılmamaya "0x80131500" hatası vermeye devam ediyor. Sistemi sıfırlamak istemiyorum. Başka çözüm var mıdır? Chocolatey yüzünden olduğuna eminim.

Edit: copy paste çözümler atıp boş yere konuyu baltalamayın. İnternette ki çözümleri ezbere şekilde denedim. Regedit ile default profili silip otomatik kendisi oluşturmasına rağmen sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Microsoft Store’u açarken karşılaşıyor olduğunuz bu hata koduyla ilgili olarak size yardımcı olmaya çalışacağım.

Öncelikle Windows’unuzun güncel olduğundan emin olmanızı rica ederim.

Ardından lütfen aşağıdaki adımları izleyerek Microsoft Store önbelleğini sıfırlayınız:

• Windows ve R tuşlarına basarak çalıştır komutu kutusunu açınız.
  • WSReset yazınız, ardından Microsoft Store'u açmayı deneyiniz.
Eğer bu aşamalara rağmen aynı hatayı alıyor olursanız, lütfen Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamalar ve Özellikler yolunu izleyerek listede Microsoft Store’u bulunuz.

Microsoft Store’un üzerine tıklayarak, hemen altında çıkan Gelişmiş Özellikler kısmına basınız.

Ardından karşınıza çıktığınız pencerede sayfayı biraz aşağı kaydırıp Sıfırla seçeneğini bulunuz ve karşınıza çıkan talimatları izleyerek Microsoft Store uygulamanızı sıfırlayınız.

Bu adımların sorunu çözeceğini umuyorum.
eğer çözülmesse windows su tüm dosyalarıyla birlikte sıfırlamanız gerekiyor

Microsoft Store'da genel bir sorun var şu an, sizden kaynaklı değil.

Genel bir sorun yok mesela ben de çalışıyor.

Microsoft Store’u açarken karşılaşıyor olduğunuz bu hata koduyla ilgili olarak size yardımcı olmaya çalışacağım.

Öncelikle Windows’unuzun güncel olduğundan emin olmanızı rica ederim.

Ardından lütfen aşağıdaki adımları izleyerek Microsoft Store önbelleğini sıfırlayınız:

• Windows ve R tuşlarına basarak çalıştır komutu kutusunu açınız.
  • WSReset yazınız, ardından Microsoft Store'u açmayı deneyiniz.
Eğer bu aşamalara rağmen aynı hatayı alıyor olursanız, lütfen Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamalar ve Özellikler yolunu izleyerek listede Microsoft Store’u bulunuz.

Microsoft Store’un üzerine tıklayarak, hemen altında çıkan Gelişmiş Özellikler kısmına basınız.

Ardından karşınıza çıktığınız pencerede sayfayı biraz aşağı kaydırıp Sıfırla seçeneğini bulunuz ve karşınıza çıkan talimatları izleyerek Microsoft Store uygulamanızı sıfırlayınız.

Bu adımların sorunu çözeceğini umuyorum.
eğer çözülmesse windows su tüm dosyalarıyla birlikte sıfırlamanız gerekiyor

Genel bir sorun yok mesela ben de çalışıyor.

Sorun bana da geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı