CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "6 lider adayımız sizsiniz derse elbette aday olurum"

Şeffaflığından dolayı ve işini iyi yaptığını düşündüğüm için Mansur ya da Ekrem İmamoğlu'nun aday olmasını isterim fakat Mansur beyin kürt tarafın oyunu alabileceğini düşünmüyorum. Bu yüzden Ekrem İmamoğlu'nun aday olmasını isterim. Melih Gökçek zamanında Ankara'da yaşayan birisi olsaydın demek istediğimi iyi anlardın. Mansur bey, halkın parasını halkın hizmeti yönünde harcıyor.

Şeffaflığından dolayı ve işini iyi yaptığını düşündüğüm için Mansur ya da Ekrem İmamoğlu'nun aday olmasını isterim fakat Mansur beyin kürt tarafın oyunu alabileceğini düşünmüyorum. Bu yüzden Ekrem İmamoğlu'nun aday olmasını isterim. Melih Gökçek zamanında Ankara'da yaşayan birisi olsaydın demek istediğimi iyi anlardın. Mansur bey, halkın parasını halkın hizmeti yönünde harcıyor.
ODTÜ Ormanı (rant) Yolu projesinden haberiniz var mı?
Kimin faydasına, kimlerle birlikte iş yapılıyor bu projede?
ABB'nin ihalelerini alan firmalardan haberiniz var mı?
Yandaş firmalar her türlü malı götürdükleri için Mansur Yavaş'ın aleyhine propaganda yapılmıyor.

Umarım bu odağı üstüne toplayıp Mansur veya Ekrem başkana laf gelmesin diye yaptığı fake açıklamadır.
Eğer böyle bir ihtimali ciddi olarak dile getirdiyse Allah bin bir türlü belasını...

6'lı masadaki en büyük parti CHP değil mi? Hani CHP'nin oklarında milliyetçilik yok muydu?

CHP kuruluş amacından sapmış durumda. Kılıçdaroğlu'nun ideolojisine bakmak lazım. Canan Kaftancıoğlu'nun da önde olduğu bir kesimi partiye doldurdular :)

Baykal sonrası kalmadı ulusalcı halk partililer.

Kılıçdaroğlu'nun aday olması sizin işinize geliyor anlaşılan. Sebebini merak ediyorum, açıklayabilir misiniz?

İmamoğlu ilkesel birisi değil.

Hayat görüşüm Kılıçdaroğlu ile tamamen zıt olmasına rağmen en azından kendi prensiplerine sadık biridir. Esen rüzgara göre hareket eden kişileri lider olarak görmem. Dolayısıyla Kılıçdaroğlu daha iyi başkan olacaktır.
Ayrıca Erdoğan'dan sıkıldıysak neden onun Rizeli değil de Trabzonlu olan kopyasını tercih ediyoruz?
Aralarındaki tek fark İmamoğlu'nun biraz daha seküler muhafazakar hissiyatı var.

Mansur Yavaş ilk tercihim ama aday yapmazlar. İkinci tercihim Muharrem İnce, ki ilk turda ona oy verirdim ben. İkinci tura kalınca bakardım. İmamoğlu ile Erdoğan kalırsa mesela tam ortasına basarım :)

Ankara'da Kürtler gayet de MansurYavaş'a oy verdiler. Erdoğan'ın en çok korktuğu aday Mansur Bey olduğu için ana akım medyadan bunu pompalıyorlar, siz de yutuyorsunuz :D
Fazla söyleyecek şeyim yok. Kürtleri de HDP'ye indirgiyorsunuz. Şunu unutmayın HDP'yi baraj üstüne çıkaran Kürt oyu değil, Bebek semtindeki sekülerlerin oyları. Biraz okuma yapmak lazım. Seçim sonuçlarına bakın. Doğu'da AKP çok oy alıyor Kürtlerden. Kürtlerin çoğu muhafazakar, Mansur Bey iş yapar.

Büyükşehirlerden İmamoğlu oy alabilir ama Anadolu'dan alamaz. Anadolu'da AKP'yi ancak Mansur Bey gibi milliyetçi tandanslı birisi sallayabilir. Nokta.

Ümit Özdağ aday olursa en mantıklı isimlerin başında o geliyor bence.

Valla Ümit Bey'i pek sevmem ama 6'lı masa yerine kesinlikle daha doğru tercih olacaktır.

Son düzenleme:
Valla Ümit Bey'i pek sevmem ama 6'lı masa yerine kesinlikle daha doğru tercih olacaktır.
Muharrem İnce ve Ümit Özdağ ülkedeki en iyi siyasetçilerden diyebilirim. 6'lı masa şu an da ne olacağı hiç belli değil. Bir tarafı HDP'ye olur derken bir tarafı olmaz diyor. Bir tarafı içimize karışmayın. Bİr tarafı 6'lı masa lideri biziz diyor. Sağ taraf desen mültecilerden oy toplayacak göndermeye de niyeti yok. Çok garip durumlardayız. İnsanları sürekli ikileme düşürüyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı