Çözüldü Chrome, bilgisayarı siyah ekran yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

faruktoy

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, önceki konuda bahsettiğim Edge'den Chrome'a geçişimden önce bir güncelleme yapmıştım ve bunun siyah ekrana neden olduğunu düşündüğümden geri yükleme yapmıştım. Ancak sorun geri yüklemeden sonra da devam etmeye başladı .o zamandan beri ara sıra girdiğim tarayıcıda ara ara PC tamamen siyah ekran alıyordu. Ben de ya bekliyor ya da bilgisayarı yeniden başlatıyordum. Geçtiğimiz gün bunun böyle olmayacağından kasayı açtım sorun var mı diye baktım. Göremeyince format atmaya karar verdim. Format attıktan sonra test amaçlı Opera'yı da yükledim. Chrome'da yine siyah ekran aldım, genelde Twitter'da zaten kısa olan videoların ortasında alıyorum bu sorunu. Opera da o sabahtan akşama kadar Twitter açık kaldı herhangi bir siyah ekran almadım. Oyun oyarken veya tasarım yaparken bir sorun yaşamıyorum. Chrome'da uzantıları sildim ve "kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan" seçeneğini kapattım, sorun neden kaynaklanıyor olabilir? (önceki sistemimde bu Chrome ayarlarında bir sorun olmuyordu)

Son düzenleme:
Çözüm
Siyah ekranlar alınca bir de güncellemeden sonrasına denk gelmesiyle donanım veya OS da bir problem var diye düşündüm. Bugün o özelliği kapattım ama bir korkuyla giriyorum Chrome'a inşallah tekrar siyah ekran almam.
Donanım hızlandırmayı açmadığınız sürece sorun yaşamayacaksınız. Donanım hızlandırmayı kapatmadan bu sorunu çözmek istiyorsanız deneysel ayarları açın ve aşağıdaki metni girin. Seçeneklerden D3D11 (Dx11) veya D3D11on12'yi (Dx12) tek tek deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

chrome://flags/#use-angle
Sorun tam olarak donanım hızlandırmadan kaynaklanıyor. Chrome'da uzun zamandır bunun gibi bir sürü problemler var. Donanım hızlandırmayı kapatınca sorun çözüldüyse başka bir şey yapmanıza gerek yok. Format atmanız da gereksiz olmuş. :)

Sorun tam olarak donanım hızlandırmadan kaynaklanıyor. Chrome'da uzun zamandır bunun gibi bir sürü problemler var. Donanım hızlandırmayı kapatınca sorun çözüldüyse başka bir şey yapmanıza gerek yok. Format atmanız da gereksiz olmuş. :)

Siyah ekranlar alınca bir de güncellemeden sonrasına denk gelmesiyle donanım veya OS da bir problem var diye düşündüm. Bugün o özelliği kapattım ama bir korkuyla giriyorum Chrome'a inşallah tekrar siyah ekran almam.

Donanım hızlandırmayı açmadığınız sürece sorun yaşamayacaksınız. Donanım hızlandırmayı kapatmadan bu sorunu çözmek istiyorsanız deneysel ayarları açın ve aşağıdaki metni girin. Seçeneklerden D3D11 (Dx11) veya D3D11on12'yi (Dx12) tek tek deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

chrome://flags/#use-angle

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı