Chrome eklentilerini kullanabileceğim tarayıcı önerisi

O tarayıcı küçüklüğümde hiç iyi bir iz bırakmadı bana. Küçükken crack bir şey indirirken falan hep bilgisayarıma inerdi ve hiç silinmezdi. Gözümde virüs olarak kalmış bir şey. Önyargım var o günlerden beri. Teşekkürler yine de.

Özelleştirmesi var mı? Benim için diğer önemli özellikler hızlı erişim ve ana sayfa fotoğrafı. Attığım fotoğraftaki gibi.
Evet var.

O tarayıcı küçüklüğümde hiç iyi bir hız bırakmadı bana. Küçükken crack bir şey indirirken falan hep bilgisayarım inerdi ve hiç silinmezdi. Gözümde virüs olarak kalmış bir şey. Önyargım var o günlerden beri. Teşekkürler yine de.
Chromium virüs veya zararlı değildir. Electron.JS adında bir programlama yöntemi/dili her neyse işte o var, bu dil ile yazılan programlar Chromium üzerinden çalışıyor aslında. Skype ve Discord buna örnek. Sizin bahsettiğiniz durumda ise size bulaşan zararlı da Electron.JS ile yazılmış büyük ihtimalle.

Chromium zararlı değildir. Chrome, Opera, Edge gibi tarayıcıların temelini de oluşturur.

Farklılık istiyorsan Chrome Canary kur. Chrome Beta, ama çok güzel özellikler mesela 90 sürümünde. Dene istersen.
Bir de Edge'ye eklenti kuruluyor. Dert etme orasını.
Chromium virüs veya zararlı değildir. Electron.JS adında bir programlama yöntemi/dili her neyse işte o var, bu dil ile yazılan programlar Chromium üzerinden çalışıyor aslında. Skype ve Discord buna örnek. Sizin bahsettiğiniz durumda ise size bulaşan zararlı da Electron.JS ile yazılmış büyük ihtimalle.

Chromium zararlı değildir. Chrome, Opera, Edge gibi tarayıcıların temelini de oluşturur.
Deneyeceğim bunları. Tüm tarayıcıları indirip bi' izlenim yapacağım. Yakın zamanda format atacağım. Direkt karar verdiğim tarayıcıyı indireceğim.
Ben de Brave kullanıyorum. Biraz fazla kaynak kullanıyor ama güzel bence.
Kaynak kullanımlarından pek anlamıyorum. Bu fazla mı? Olması gereken nedir?
1612624061443.png

Kaynak kullanımlarından pek anlamıyorum. Bu fazla mı? Olması gereken nedir?
Hangi sürüm kullanıyorsun. RAM sorunu çözülmüş gibi galiba. Eskiden 7,8 görevde 1GB'ı zorlardı. Artık Brave RAM canavarı diyenlere cevap olur umarım :)
Deneyeceğim bunları. Tüm tarayıcıları indirip bi' izlenim yapacağım. Yakın zamanda format atacağım. Direkt karar verdiğim tarayıcıyı indireceğim.
İnanır mısın bilmem, ama tarayıcımı bulanadek yaklaşık 20'ye yakın tarayıcı kurdum ve denedim :D

Hangi sürüm kullanıyorsun. RAM sorunu çözülmüş gibi galiba. Eskiden 7,8 görevde 1GB'ı zorlardı. Artık Brave RAM canavarı diyenlere cevap olur umarım :)

İnanır mısın bilmem, ama tarayıcımı bulanadek yaklaşık 20'ye yakın tarayıcı kurdum ve denedim :D
Sonunda Firefox'a karar kılmışsın demek ki. Benim işim biraz değişik. Attığım fotoğraflardaki gibi özelleştirme yapabilmem ve Chrome eklentilerini kullanabilmem lazım. Bakalım. Denemeye başladım.

Sonunda Firefox'a karar kılmışsın demek ki. Benim işim biraz değişik. Attığım fotoğraflardaki gibi özelleştirme yapabilmem ve Chrome eklentilerini kullanabilmem lazım. Bakalım. Denemeye başladım.
Evet Linux üzerinde Firefox'cuyum :D

Windows'ta Basilisk kullanıırım, fakat senin aradığın özelliklere uymadığı için önermedim sana.

Format sonrası sanırım hiç bir şey ile uğraşmayıp direkt Edge kullanacağım. Fikrim şu an bu yönde. Eklenti olayı iyi oldu benim için. RAM tüketimi konusunda da en düşüğü.

Yeni konular

Geri
Yukarı