Chrome, explorer ve edge virüs sorunu

erdincugur

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı temel şeyler dışında pek kullanan biri değilim. Bir kitabın PDF halini indirmek için uğraşırken sanırım bilgisayara virüs soktum. Chrome kendi kendine sitelere yönlendiriyor ya da sayfa açıyor. Aynı sorun diğer tarayıcılar içinde geçerli. Chrome'u sıfırladım bir süre düzeldi ama sonra yeniden aynı şey olmaya başladı. Edge sıfırlama için anlatılanları denemedim ama yapamadım. Kaspersky bilgisayarımda kurulu tarama sonrası bir kaç virüs sildi ama sorun hala devam ediyor. Bilgisayarı formatlatmak istemiyorum lütfen yardım edin.

İmzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaşın. Formatlamanıza gerek yok zaten.
Kaspersky için paylaştığınız yazıyı okudum. Şu an o işlemi yapıyorum fakat Herdprotect dediğiniz programı bir yerde buldum, fakat indiremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak Norton'u kaldır.

Regeditten bu yolu bul:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\INTERNET EXPLORER\MAIN
Yolu bulduğunda altta yazan kayıtların karşısında bahsettiğin sayfalar yazıyor ve 2 farklı zararlı bulaşmış. Bu sayfaları sadece silip tamam tıklayın.
DEFAULT_SEARCH_URL
DEFAULT_PAGE_URL
SEARCH PAGE

Not: Extensionlar silinmiş o yüzden eğer yukarıdakileri yapamam derseniz ADWcleaner kullanabilirsiniz.

Bios'unuz güncel gözükmüyor bununla da güncelleyin biostan Ezflash ile:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Desktop/CM6630/P8H61-M-PRO-ASUS-CM6630-8-0904.zip

Diğer raporu da paylaşın.

Yapabildiniz mi? :)

Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim. Hesabım harf kullanımı hatası yüzünden dondu. Binbir türlü denemeden sonra girebildim. İlk dediğiniz işlemi yapamadım. O yüzden dediğiniz programı kullandım, sanırım o işe yaradı. Sistem taraması 2' yi de yaptım birde yaptıklarımdan emin olamadığım için sistem tarama raporu 1' i yeniden yaptım. Son olarak bios dediğiniz şeyi indirdim fakat daha sonra ne yapacağımı bulamadım. Fazlasıyla cahilim bu konularda sanırım. :cry:
Dropbox - GSI6_ASUS-BILGISAYAR_ASUS_10_10_2016_20_27_21.zip
Dropbox - Scan_2016-10-10-19-38.txt

Tarama 1'i doğru vermiştiniz vermeseydiniz zaten uyarırdım :) Tarama 2'yi şuan inceliyorum. Evet sosyalde kurallarına uymazsanız ceza alırsınız. Bios güncellemek için sosyalde ezflash güncelleme konusunu arayıp verdiğim dosya ile güncelleyeceksiniz.

İnceledim ve sadece tarama 2 rehberine göre bunu uygulayacaksınız:
c:\users\asus\appdata\roaming\zummaeco.bin

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı