Chrome IDM Eklentisi Kendi Kendine Pasif Oluyor

Xurmirac

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | RTX 3060Ti
Arkadaşlar Internet Download Manager'in Chrome eklentisi, Chrome tarayıcıyı her açtığımda pasif oluyor. Sebebi nedir? IDM'nin kurulu olduğu yerdeki dosyayı uzantılar kısmına atmayı denedim bir şey değişmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
IDM'nin kurulu olduğu klasörde IDMGCExt.crx isimli bir dosya olması gerek. Bu dosyayı Chrome'un "Uzantılar" bölümüne sürükleyin. Sorunun çözülmesi gerek.
Bende yukarda zaten bunu yaptığımda bir işe yaramadığını belirtmiştim.

Chrome'dan bu problem yüzünden vaz geçtim ne yaparsan yap mutlaka arıza çıkartıyor, nette de bir çözüm bulamadım doğrusu.

İllegal download tavsiyesi sakıncalıdır arkadaşlar forumda.

Portable download prosedürü yasal değildir.

Ben uyarmış olayım.

Hocam sizde çakışan iki eklenti var.

Muhtemelen kayıt defteri girdilerini öğütmeden kaldırdığınız eski bir IDM'ye ait bir uzantıdan kaynaklanıyor bu problem.

Şimdi Revo benzeri bir yazılım ile IDM'yi zorla kaldırın.

Sonra restart yapın.

Ardından yeniden IDM'yi yükleyin.

Ve mümkünse uzantı aktifleştirme işlemini manuel yapın.

Programın ana klasöründeki .crx uzantılı dosyadan bahsediyorum.

Buradan sonrasını biliyorsunuz zaten.

Kolay gelsin.

İllegal download tavsiyesi sakıncalıdır arkadaşlar forumda.

Portable download prosedürü yasal değildir.

Ben uyarmış olayım.

Hocam sizde çakışan iki eklenti var.

Muhtemelen kayıt defteri girdilerini öğütmeden kaldırdığınız eski bir IDM'ye ait bir uzantıdan kaynaklanıyor bu problem.

Şimdi Revo benzeri bir yazılım ile IDM'yi zorla kaldırın.

Sonra restart yapın.

Ardından yeniden IDM'yi yükleyin.

Ve mümkünse uzantı aktifleştirme işlemini manuel yapın.

Programın ana klasöründeki .crx uzantılı dosyadan bahsediyorum.

Buradan sonrasını biliyorsunuz zaten.

Kolay gelsin.
Aslında Your Uninstaller programı ile en gelişmiş modda programı kaldırmayı denedim ama tekrar deneyeyim bakalım bilgisayarı yeniden başlatmamıştım.

Legal kullanmayanlar bu problemler daha çok var sorunun kaynağı bu ve kalıntı kalması. Yazılım silici kullanmayın dememize kullanıyorsunuz ve bu sebeple kendi başına kalıyorsunuz.
Bilgisayarı henüz formatladım ve ardından programı kurdum fakat sorun devam ediyor ve sadece Chrome 'da devam ediyor. Sanırım benle alakalı bir problem yok Chrome ile alakalı bir problem olsa gerek.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı