Chrome inmiyor - 0xc000007b hatası

zuvery53

Hectopat
Ben sorunumu en baştan anlatayım, nerden kaynaklandığını çözemedim, ayrıca farklı sorunlarım var. Ya da hepsi aynı, bilmiyorum.

• Hp pavilion g6/ Win10 pro/ AMD10 /64 bit/ Microsoft Edge <----
olay buradan başlıyor:

"Fide online arenadaki satranç programını indirmek istedim. Bunun için java istedi. Ancak edge tarayıcısında java olmuyormuş, desteklemiyormuş."

Firefox'u denedim, indirir indirmez çöktü. internet explorer var ama orda da nedense internete bağlanamıyor, oysaki internetim var. chrome indireyim dedim, kurulum yaparken "internete bağlanılamıyor. Güvenlik duvarı kullanıyorsanız lütfen GoogleUpdate exe. dosyasını beyaz listeye ekleyin". Daha sonra netten bunu araştırdım, çözemedim. Yani, bu dosyaya zaten izin verilmiş, beyaz listede.
  • Virüs için Kaspersky i indirdim. ancak o da kurulum yapamadı. internet bağlantısı yok diyor.
Sinirlendim geçtim bunu.
  • Sonra Life is Strange oyununu torrent indirdim. Ama masaüstünde, torrent dosyası şeklinde, açınca 0xc000007b sorununu verdi. Aynı şekilde Bit torrent programı da. ne olacak oyun oynamayayım dedim.. Bir süre sonra Dasher programının da çalışmadığını fark ettim. Dependency walker programını indirdim, orada başka bir konuda bu programın raporunu paylaşmamı istemiştiniz, nasıl yapıldığını bulamadım burada.(programları çok sık kullanmadığım için yavaş yavaş fark ediyorum :/ ).
Sonra bu sitede bir yazı okudum. şu,chrome kurulumunda çıkan " internete bağlanılamıyor..." hakkında. (i o bit uninstaller programını da indirdim, ama orada Chrome u bulamadı, yani bilgisayarımdan tamamen silinmiş, yüklenmemesinin başka bir sebebi olmalı)

İlgili mi bilmiyorum, başka bir sorunum daha var. Bazen "AMD driver yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu" diyor. ekran kararıyor, geliyor. Bazen de ekran bozuk televizyon gibi çizgi çizgi oluyor. Bir ara baya artmıştı bu. sonra fark ettim ki ( evet fark etmekte yavaşım) laptop kapağını oynatınca çizgiler değişiyor, hatta baya arkaya kaldırınca düzeliyor diyebilirim. Bunun bağlantı kablolarından kaynaklandığını düşünüyorum. Soğutucu iyi soğutuyor ama bundan önce, kötü bir soğutucu varken cehennemde yanıyordu sanki. Servise de gitti geldi..
  • Eskiden bi kaç sorunum daha vardı kendiliğinden düzeldi.
Mesela Windows Defender açıkken yeni sekme açamıyordum, aslında .. Bilmiyorum elimdeki sekmeden her siteye girebiliyordum ama yeni sekme açınca net yok diyordu sanırım. Ayrıca her açtığım sekmeyle windows defender 2'şer tane trojen algılıyordu. o şekilde, bilgisayarı ve kullandığım sekmeyi kapatmadan çözüm aramaya başladım, bulamadım tabii. Windows Defender ı devre dışı bıraktım, düzeldi, tabi defender kapalıyken. Ara ara kendisi otomatik açılıyordu. böyle acayip bir şey; yeni sekme açacağım zman defender ı kapatmayı alışkanlık haline getirdim. Bir süre sonra düzeldi işte. Artık defender her zaman açık. ben mutlu, o mutlu..
  • Bir kere de Wifi özelliği bilgisayardan tamamen kalkmıştı. Her here baktım ama bulamadım ya. Ethernet kullanmak zorunda kaldım. Çözüm için yine google a başvurdum. Çok ayar değiştirdim diyebilirim.. Ama sonuçta bu da bir ara düzeldi.

Kısaca:
  1. Bazı programlarım açılmıyor 0xc000007b hatası veriyor.
  2. Chrome inmiyor, diğer tarayıcılar çalışmıyor. (Microsoft un bir şeyi mi ki bu, sadece Edge kullanabiliyorum sonuçta?)
  3. Ekran bozuk televizyon gibi oluyor ara sıra, artıyor, mesela şu sıralar fazla olmuyor, ama yerine AMD driver yanıt vermeyi kesti falan.. Diyor, bazen iki üç defa peş peşe oluyor. o sırada tüm dosya, internet sekmeleri, ve programlar kapanıyor. Sinir bozucu olansa, bu olayın hemen öncesinde bilgisayarım donuyor, oradan anlıyorum şimdi olacak yine diye.
Sorunlar çözülsün çözülmesin önemli değil benim için, programlar falan, o kadar önemli değil de... Ya bi java yükleyeyim ya :(

[Bunların hepsi win10 kurulumundan sonra oldu.]

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sorunumu en baştan anlatayım, nereden kaynaklandığını çözemedim, ayrıca farklı sorunlarım var. Ya D'a hepsi aynı, bilmiyorum.

• HP Pavilion g6/ Windows 10 pro/ AMD10 /64 bit/ Microsoft Edge <----
Olay buradan başlıyor:

"Fide Online arenadaki satranç programını indirmek istedim. Bunun için Java istedi. Ancak Edge tarayıcısında Java olmuyormuş, desteklemiyormuş."

Firefox'u denedim, indirir indirmez çöktü. İnternet Explorer var ama orada D'a nedense internete bağlanamıyor, oysaki internetim var. Chrome indireyim dedim, kurulum yaparken "internete bağlanılamıyor. Güvenlik duvarı kullanıyorsanız lütfen googleupdate exe. Dosyasını beyaz listeye ekleyin". Daha sonra netten bunu araştırdım, çözemedim. Yani, bu dosyaya zaten izin verilmiş, beyaz listede.
  • Virüs için Kaspersky'i indirdim. Ancak o D'a kurulum yapamadı. İnternet bağlantısı yok diyor.
Sinirlendim geçtim bunu.
  • Sonra Life is Strange oyununu torrent indirdim. Ama masaüstünde, torrent dosyası şeklinde, açınca 0xc000007b sorununu verdi. Aynı şekilde Bit torrent programı D'a. Ne olacak oyun oynamayayım dedim. Bir süre sonra dasher programının D'a çalışmadığını fark ettim. Dependency walker programını indirdim, orada başka bir konuda bu programın raporunu paylaşmamı istemiştiniz, nasıl yapıldığını bulamadım burada.(programları çok sık kullanmadığım için yavaş yavaş fark ediyorum :/ ).
Sonra bu sitede bir yazı okudum. Şu, Chrome kurulumunda çıkan " internete bağlanılamıyor..." hakkında. (i o Bit uninstaller programını D'a indirdim, ama orada Chrome'u bulamadı, yani bilgisayarımdan tamamen silinmiş, yüklenmemesinin başka bir sebebi olmalı)

İlgili mi bilmiyorum, başka bir sorunum daha var. Bazen "amd driver yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu" diyor. Ekran kararıyor, geliyor. Bazen de ekran bozuk televizyon gibi çizgi çizgi oluyor. Bir ara bayağı artmıştı bu. Sonra fark ettim ki ( evet fark etmekte yavaşım) laptop kapağını oynatınca çizgiler değişiyor, hatta bayağı arkaya kaldırınca düzeliyor diyebilirim. Bunun bağlantı kablolarından kaynaklandığını düşünüyorum. Soğutucu iyi soğutuyor ama bundan önce, kötü bir soğutucu varken cehennemde yanıyordu sanki. Servise de gitti geldi.
  • Eskiden birkaç sorunum daha vardı kendiliğinden düzeldi.
Mesela Windows Defender açıkken yeni sekme açamıyordum, aslında. Bilmiyorum elimdeki sekmeden her siteye girebiliyordum ama yeni sekme açınca net yok diyordu sanırım. Ayrıca her açtığım sekmeyle Windows Defender 2'şer tane trojan algılıyordu. O şekilde, bilgisayarı ve kullandığım sekmeyi kapatmadan çözüm aramaya başladım, bulamadım tabii. Windows Defender'ı devre dışı bıraktım, düzeldi, tabii Defender kapalıyken. Ara ara kendisi otomatik açılıyordu. Böyle acayip bir şey; yeni sekme açacağım zman Defender'ı kapatmayı alışkanlık haline getirdim. Bir süre sonra düzeldi işte. Artık Defender her zaman açık. Ben mutlu, o mutlu.
  • Bir kere de Wi-Fi özelliği bilgisayardan tamamen kalkmıştı. Her here baktım ama bulamadım ya. Ethernet kullanmak zorunda kaldım. Çözüm için yine Google'a başvurdum. Çok ayar değiştirdim diyebilirim. Ama sonuçta bu D'a bir ara düzeldi.

Kısaca:
  1. Bazı programlarım açılmıyor 0xc000007b hatası veriyor.
  2. Chrome inmiyor, diğer tarayıcılar çalışmıyor. (microsoft un bir şeyi mi ki bu, sadece Edge kullanabiliyorum sonuçta?)
  3. Ekran bozuk televizyon gibi oluyor ara sıra, artıyor, mesela şu sıralar fazla olmuyor, ama yerine AMD driver yanıt vermeyi kesti falan. Diyor, bazen iki üç defa peş peşe oluyor. O sırada tüm dosya, internet sekmeleri, ve programlar kapanıyor. Sinir bozucu olansa, bu olayın hemen öncesinde bilgisayarım donuyor, oradan anlıyorum şimdi olacak yine diye.
Sorunlar çözülsün çözülmesin önemli değil benim için, programlar falan, o kadar önemli değil de... Ya bir Java yükleyeyim ya :(

[Bunların hepsi win10 kurulumundan sonra oldu.]

Chrome'u kendi internet tarayıcın yapmayı denedin mi?
0xc000007b bu hatayı bende anlayamadım :/
3. sorununda PC'nin monitöründe sıkıntı olabilir diye düşünüyorum ://

evet 2016 daydı.. yeni bilgisayar aldım ve artık yatağımda kucağımda değil sehpa veya masa üzerinde kullanıyorum.... Pis tamirciler para çırptı benden. Başka tamirci de ekranda sorun olmadığını söylememe rağmen orjinalini değiştirip merdivenaltı üretim bi ekran taktı. Başka tamirciden de teslim alırken en son bataryayı yere düşürdü (1.3 metreden yaklaşık). Artık hiç çalışmıyor.... bataryayı yere düşürmeden önce laptopun ekran kısmını kendim açtım baktım. ekrana gelen kablolar bir şekilde bi bant tarzı birşeyle tutturulmuş, onun yapışkanı erimiş yerinden çıkıyormuş. Bu yüzden ara sıra akım sorunları oluyordu sanırım ekranda. Elimle tutunca düzeliyordu. Ekran sorunu bundanmış. Demiştim o kadar tamirciler bi halt bilmiyorlar cidden. Sonraki bataryayı düşüren tamirciye malzemeyi alsın yapsın diye götürmüştü, ama çok fiyat söyledi o zmn 300 lira falan. Sorunu tespit etme falan yok. Kabul etmedim geri alırken batarya gitti işte... Sanki bilerek, neyse başlamayayim.
Sonra niye iş yok bilmem ne. servisler de çok pahalı ve sonuçsuz kalabilirmiş ona da çok şikayet var. Paranla rezil oluyorsun. Yeni almak en mantıklısıydı.
2. sorunu hiç bir zaman anlamayacağım, 1. sorun ise, çok ayar değiştirmiştim zamanında. Yani bilmediğim kodlar girmiştim. Win defender ın birçok yerden kapatmak gerekti bi yerden kapatmamışımdır.
Neyse en son, çöpe de atamam bilgisayarı hurda mı ne belki diğer aksamlarını kullanırlar diye ssd sini çıkardım gerisini vericem.
konu kapatma falan yok herhalde, kapatayim.

KONU KAPANDI

Yeni konular

Geri
Yukarı