Chrome mobil Çerezler çok hızlı artıyor

0tac

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Mobilde Chrome kullanıyorum. Çerezleri temizleyeyim demiştim 500 çerez çıktı. Daha sonra hepsini temizledim 4 çereze indi. Sonra maximum 2 siteye girdim. Birisi Akakçe idi diğeri gençer Gaming. Çerezler 2-3 dakika içinde 100 oldu bu neden kaynaklanıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siteler üçüncü taraf çerez kullanıyorlar. Bu çerezleri genellikle sizi izlemek, başka sunucuya veri aktarmak ya da o sunuculardan veri çekmek için falan kullanıyorlar.

Ayarlardan üçüncü taraf çerezleri engelleyebilirsin.

Ayrıca direkt üçüncü taraf çerez engelleyen, kaliteli bir reklam engelleme ayarı olan Brave tarayıcısını öneririm. Brave kalkanları kısmından reklam engelleme ayarını da ''Agresif'' olarak değiştirin.

Siteler üçüncü taraf çerez kullanıyorlar. Bu çerezleri genellikle sizi izlemek, başka sunucuya veri aktarmak ya da o sunuculardan veri çekmek için falan kullanıyorlar.

Ayarlardan üçüncü taraf çerezleri engelleyebilirsin.

Ayrıca direkt üçüncü taraf çerez engelleyen, kaliteli bir reklam engelleme ayarı olan Brave tarayıcısını öneririm. Brave kalkanları kısmından reklam engelleme ayarını da ''Agresif'' olarak değiştirin.
Technopat'a girdim 3. taraf çerez gizlemek için, çünkü herhangi bir siteye girmem gerektiği yazıyordu. Ama dikkatimi bir şey çekti Technopat site bilgilerine girdim, 1 çerez 104B veri yazıyırdu bu 104 bin veri ne?

Bir de bir konuya girdim denemek için. Hiç bir şey yazmadım. Ona rağmen 18 çerez kullanıp 19 3. parti çerez engelledi.

Veri yazan büyük ihtimalle ön bellek dosyaları olması lazım. Bu arada 18 tane çerez kullanması da normal. Ayrıca 19 tane de üçüncü taraf çerez engellemiş. Bağlantıdaki ayarı düzgün yaparsanız, tüm siteler için ayarlardan üçüncü taraf çerezleri engelleyebilirsiniz.

Bunun dışında çerezlerin çok olmasında sorun yok.

Veri yazan büyük ihtimalle ön bellek dosyaları olması lazım. Bu arada 18 tane çerez kullanması da normal. Ayrıca 19 tane de üçüncü taraf çerez engellemiş. Bağlantıdaki ayarı düzgün yaparsanız, tüm siteler için ayarlardan üçüncü taraf çerezleri engelleyebilirsiniz.

Bunun dışında çerezlerin çok olmasında sorun yok.
Önbelleğe depolanan veriyi temizlememe gerek var mı? Güvenilir siteler nasıl 3. Taraf çerez kullanıyor 3. taraf çerezler kötü amaçlı değil mi?

Geri
Yukarı