Chrome olmadığı halde indirilenlerde CRdownload dosyası var

Evet, yanlış okumadınız. Bugün bilgisayarı daha yeni açtım ve indirilenlerde iki tane bu dosya vardı. İnternetteki bir kaynağa göre Chrome'dan indirilip iptal edilen dosyalara deniyormuş fakat ben Chrome kullanmıyorum bile. Ayrıca 2 defa dosya indirme işlemi denenmiş ve ikisi de ZIP dosyası. İkisi de aynı dosya. Bilgisayara virüs bulaştırmış olabilir miyim? Reset gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malwarebytes ile tam tarama yapın.

Hocam ücretsiz deneme sürümü kullanamıyorum. Kaspersky kurarken kihata oluyor.

Belki Clash Royale dosyasıdır 🤨 (!)

Malwarebytes ile tam tarama yapın.

Edge kullanıyorum tarayıcı olarak. Ve bu indirme işlemi sıralı gibi yani cr download MW setup cr download Kaspersky setup şeklinde gidiyor. Av setupları yüzünden olabilir mi? Bilgisayarda pek bir şey yok aslında bilgisayarı sıfırlayabilirim. WD temiz diyor.

O hâlde forumda en çok önerilen Kaspersky ve Malwarebytes ikilisinden birisiyle tarama yapın.

Hocam VirusTotal sonucu burada. Bir de nedensizce Kaspersky Setup'da trojan uyarısı veriyor.
Düzenleme: Garip bir şekilde az önce trojan uyarısı veriyordu ama şimdi vermiyor ve ben o Setup'ı açmıştım.
O hâlde forumda en çok önerilen Kaspersky ve Malwarebytes ikilisinden birisiyle tarama yapın.

Hocam bir de ayarlardan tüm dosyaları sıfırla dersem virüs gider mi?

Dosya Ekleri

• E1C2482C-0318-47CD-BAEE-4E5A3F88BD87.jpeg
    E1C2482C-0318-47CD-BAEE-4E5A3F88BD87.jpeg
    548,5 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı