Chrome OS İndirme Bağlantısı

novalgin

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
hekim
Chrome Os'a merak saldım. İnternette araştırdım fakat bulamadım. Daha önce deneyen indiren var mı , bir link verebilir misiniz?

Chrome OS'i USB'ye kurup deneyebilirsiniz . Ben yükleyip denedim ama daha çok yolu var gibi. Örneğin office için bile internet bağlantısı gerekiyor. Ama şunu söyliyeyim. Tasarımı çok iyi duruyor minimalist ve sade. Duvar kağıdını değiştirmekle sistem sanki yeniden yazılmış gibi oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görsel kısmını bende beğendim zaten, o yüzden tekrar kullanmak istedim. Yeni chromebook pixel 2 çıkınca güncel bir chrome os bulurum ümidiyle yazdım. Ama yok sanırım. Linkteki USB imajı da açılmadı bende. Anca virtual box'a kurdum. Zaten virtual box performansı çok kötü. Cr os adında bir şey var ortalıkta. Onu indirdim ve kurdum. Altından opensuse çıktı. :sıkıldım:

Kardeşim, chrome os google'ın chromebook'unda bulunan, herhangi bir yerden indirilemeyecek bir işletim sistemidir. Bazı geliştiriciler onun arayüzünden özenti farklı isim ve özelliklerde linux dağıtımları çıkardılar. Chome OS bir bakıma linux'tur, ama herşeyi chrome tarayıcı üstüne odaklıdır. Chromebook'da yapıp google chrome'da yapamayacağın bir şey yok. Chromium OS deneyebilirsin ama Chrome OS kadar kararlı değil. Ancak Chrome OS sadece chrome tarayıcıdan ibaret. Sen tarayıcı ile birlikte koskaca bir işletim sistemi kullanmıyormusun ?

İllede istiyorsan dene;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Scorpio55 abicim mesajı yazmadan en son benim yazdığım mesajı bir okur musun. İnsanlara bilgi vermen güzel bir şey de benim söylediğim şeyleri tekrar bana söylemen anlamsız.
Konu başlığında da belirttiğim üzere Chrome OS'un en güncel sürümünü bulmayı amaçladım. Eski sürümleri iso olarak internette var zaten. Onlarda dediğin gibi sadece browser ve internet tabanlı. Ama son durum bu değil. Artık bir masaüstü var , çevrimdışı çalışma olanağı var vs vs...

Tamam, video'yu izlemedin mi ? Google Chrome'dan chrome os'u açabilirsin. İso'ya kuruluma gerek yok. Google Chrome'u indir, dene. Video'yu izlersen ne dediğimi anlarsın.

Videoyu izledim. Chromu Windows 8 modunda çalıştırmak pratik gerçekten. Görüşlerine önem veriyorum. Fakat benim öğrenmek istediğim dışında bir sohbet oluyor maalesef.

Chrome OS basitçe google chrome'un kendisidir. Aslında direk chrome kullansan boşa 1 diski sadece 1 tarayıcı için harcamamış olursun. Madem direk google chrome os kurmak istiyorsun, tamam. Ama öncelikle söyleyim chrome os kurman mümkün değil ancak chromium os kurabilirsin. Çünkü chrome os google'ın elinde ve google kimseyle iso'sunu paylaşmıyor. Chromium OS kısaca açık kaynaklı Chrome OS gibi. Bildiğim kadarıyla Chrome'un aksine Chromium'un topluluk desteği de var.

Chromium OS builds by Hexxeh
Detaylı bilgi video'da.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı