Chrome OS Kullanılır mı ?

Yer
KOZAN
Daha fazla  
Meslek
NE BİLEYİM Kİ BİR GÜN BİR İŞİM OLURSA YAZARIM
Chrome OS nasıl bir işletim sistemi ? Kullanışlı mı? Kullanırken yaşanan sorunlar neler ? Tabii ki varsa. Masaüstü bilgisayarda sorunsuz çalışır mı ? Benim burada yazmayı unuttuğum ve sizin aklınıza gelen diğer değerlendirmeler neler ?

Yazabilirsiniz. Birde karşılaştırmak doğru değil belki ancak Windows 7'e göre artıları eksileri ve onda Win 7'de olup, Chrome OS'ta olmayan ve sıradan kullanıcıyı etkileyecek yönlerini belirtmenizi isteyeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birinin internet tabanlı, diğerinin internet tabanlı olmadığınu bildiğim için ve Chrome OS'u bir anlık için kurmak, denemek ve iyi ise devamlı kullanmak istediğim için, bu konuyu açtım. Chrome OS bana ne katar ne götürür ?

Ne kadar iyi ? Ne kadar kötü ? Chrome OS'un genel bir değerlendirmesini görmüş, Chrome OS hakkında detaylı bir bilgi sahibi olmuş olacaktım. Yani o yüzden bu konuyu açtım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Chrome OS nasıl bir işletim sistemi? Kullanışlı mı? Kullanırken yaşanan sorunlar neler? Tabii ki varsa. Masaüstü bilgisayarda sorunsuz çalışır mı? Benim burada yazmayı unuttuğum ve sizin aklınıza gelen diğer değerlendirmeler neler?

Yazabilirsiniz. Bir de karşılaştırmak doğru değil belki ancak Windows 7'e göre artıları eksileri ve onda Win 7'de olup, Chrome OS'ta olmayan ve sıradan kullanıcıyı etkileyecek yönlerini belirtmenizi isteyeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Chrome OS içinde sadece Google Chrome´un ve Gmail, Drive, Photos vs. gibi Google servislerinin (aslında bunlar da Chrome eklentisi) yüklü olduğu ve başka bir programın normalde yüklenemediği bir GNU/Linux dağıtımıdır.

Zamanının çoğunu internette geçirenler için Google tarafından Chromebook´lar için tasarlanmış bir dağıtım. Bu nedenle pek de kullanışlı değil. Chrome OS yerine başka bir GNU/Linux dağıtımı kullanmanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı