Rehber Chrome Tavsiye Ettiğim Ayarlar ve Uzantılar

KS
Darktower

Darktower

Gigapat
Makaleler
13
Ayrıca ben Kaspersky reklam ve izleyici engelleme ayarlarını kapalı tutuyorum. Ublock origin bu konularda daha iyi. Zaten Kaspersky filtreleri bazı sitelerde reklam engelleyici kapatın uyarısı vermesine neden oluyor.

Screenshot_2.png

KS
Darktower

Darktower

Gigapat
Makaleler
13
Ublock origin reklam ve izleyici engellemeye yarıyor. HTTPS desteklemeyen alan adlarının bazıları zorla HTTPS açıyor ve daha fazla güvenlik sağlıyor. ClearURLs arama motorları, alışveriş sitelerindeki uzun bağlantılardaki izleme seçeneklerini kaldırıyor ve bağlantıları kısaltıyor.

RHEZNOW

Centipat
Yer
Shoreside Vale
uBlock Origin reklam ve izleyici engellemeye yarıyor. HTTPS desteklemeyen alan adlarının bazıları zorla HTTPS açıyor ve daha fazla güvenlik sağlıyor. Clearurls arama motorları, alışveriş sitelerindeki uzun bağlantılardaki izleme seçeneklerini kaldırıyor ve bağlantıları kısaltıyor.

2 YouTube sekmesi açtığımda 600 700 MB'e varan bir kullanım oluyor normal mi?

RHEZNOW

Centipat
Yer
Shoreside Vale
Video sekmeleri için gayet normal. Tarayıcı ya da uzantı dışında, sitelerin kendilerini optimize etmesi gerekiyor. Bu konuda sizin yapabileceğiniz bir şey yok.

Evet, 2 tane video sekmesi açıkken bir de Technopat sekmesi açtığımda oluyor. Değerler normalse benim için sıkıntı yok. RAM'i kullanmayacaksak niye dursun ki zaten?

Mashimaro

Centipat
Yer
Ankara
konuyu hortlatmış gibi olucam aam görsellere bakıyorumda dedıklerınız yaptıktan sonra bende adres çubuğu felan beyaz kalıyo sızın resımlerdekı gıbı sımsıyah olmuyo bı yontemı varmı acaba..

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-15 185701.jpg
    Ekran görüntüsü 2020-12-15 185701.jpg
    22,6 KB · Görüntüleme: 27
Yukarı