Chrome video oynatırken kasıyor

• Konuyu başlatan chon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 957

chon

Kilopat
Yer
Milky Way
Arkadaşlar Chrome son birkaç haftadır YouTube üzerinde video izlerken fazla kasıyor.
Video'yu tam ekran yaptığımda 4 saniye kadar geç geliyor. Aynı şekilde YouTube'da bir Video'yu duraklatıp oynattığımda 2 saniyelik gecikmeler oluyor. Bu gecikmeler genelde başka bir sekmeye geçtiğimde veya dosya gezgininde dolaşıp tekrar Chroma geldiğimde yaşanıyor. Video içinde sürekli gezindiğim zaman bu olmuyor.
Tam ekran yaparken yaşadığım gecikme ise istisnasız her defasında oluyor.

İnternetim 9 Mbps hızında, genelde aynı anda 4-5 sekme açık oluyor. Önbelleği ve geçmişi sildim yine de etkisi olmadı. Garip bir yavaşlama var. Sizce bu sorunun sebebi ne olabilir?
denediğim şeyler:
Sitelerin flash çalıştırmasını engelle (açık / kapalı)
Chrome'u tekrar yükledim.

Son düzenleme:
Genelde bu sorun internet hızındaki
düşüşlerden kaynaklanır.
Vasıtasıyla bir hız testi yapın.

Son düzenleme:
Diğer internet tarayıcılarını denediniz mi? Denediyseniz YouTube'da video oynatırken onlarda da kasmakta mıdır?
Şimdi Opera ve Edge ile denedim evet aynı sorunu yaşıyorum. Bunun ekran kartı ile bir ilgisi olabilir mi?
Genelde bu sorun internet hızındaki
düşüşlerden kaynaklanır.
Vasıtasıyla bir hız testi yapın.
şuan yaptığım testte sonuçlar şöyle
Chrome: 2.2 Mbps
Edge: 610 kbps
Haklı olabilirsiniz inter hızım sürekli değişiyor. Sabah 9 Mbps ile giriyordum

Chromium alt yapısını kullanan tarayıcılarda böyle bir sorun mevcut galiba. Edge kullanıyordum bende de böyle bir sorun vardı. Sırf bundan dolayı Firefox geçtim. Ama baktım çok RAM tüketiyor geri döndüm Edge'ye. Galiba Chromium'un buna bir güncelleme yayınlaması lazım.

Chrome malumunuz çok fazla ram tükettiği için böyle sorunlarla karşılaşılıyor. Tavsiyem opera kullanmanız. Oyuncular için tasarlanmış güzel tarayıcısı var ve herkese hitap ediyor.

Tam ekran gecikmesi Youtube kaynaklanıyor. Mesela Firefox bu sorunu animasyon ile hoş gözükecek hale getiriyor. Youtube kullanmış olduğu alt yapı değişmedi. Bu eski alt yapının üstüne Video oynatıcı ve diğer sistemleri geliştiriyor. Tam ekranda yorumların gözükmesi olayı bu gecikmeyi artırdı.

Mesela başka bir sitede Youtube videosunu tam ekrana alırken, kendi sitesine göre daha hızlı geçiş yapacaktır. Aşağıdaki video tam ekrana almayı deneyin. Ayrıca Youtube üzerinde açıkken tam ekrana alma hızını karşılaştırın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onun dışında İnternet ayarlarını onarmayı deneyebilirsin.
İlk olarak modemi yeniden başlatın.
Sonra bağlantıdaki yazılım ile İnternet ayarlarını onarın.

Chrome malumunuz çok fazla ram tükettiği için böyle sorunlarla karşılaşılıyor. Tavsiyem opera kullanmanız. Oyuncular için tasarlanmış güzel tarayıcısı var ve herkese hitap ediyor.

Şu an Edge en az Ram tüketen tarayıcı olabilir. Chrome alt yapısını kullanıyor ayrıca. Az önce test ettim.

Adsız.png

Tam ekran gecikmesi Youtube kaynaklanıyor. Mesela Firefox bu sorunu animasyon ile hoş gözükecek hale getiriyor. Youtube kullanmış olduğu alt yapı değişmedi. Bu eski alt yapının üstüne Video oynatıcı ve diğer sistemleri geliştiriyor. Tam ekranda yorumların gözükmesi olayı bu gecikmeyi artırdı.

Mesela başka bir sitede Youtube videosunu tam ekrana alırken, kendi sitesine göre daha hızlı geçiş yapacaktır. Aşağıdaki video tam ekrana almayı deneyin. Ayrıca Youtube üzerinde açıkken tam ekrana alma hızını karşılaştırın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onun dışında İnternet ayarlarını onarmayı deneyebilirsin.
İlk olarak modemi yeniden başlatın.
Sonra bağlantıdaki yazılım ile İnternet ayarlarını onarın.

Firefox'taki animasyonu bir eklenti ile vs kullanabilir miyiz acaba ? Baya hoşuma gitti çünkü.

Chromium alt yapısını kullanan tarayıcılarda böyle bir sorun mevcut galiba. Edge kullanıyordum bende de böyle bir sorun vardı. Sırf bundan dolayı Firefox geçtim. Ama baktım çok RAM tüketiyor geri döndüm Edge'ye. Galiba Chromium'un buna bir güncelleme yayınlaması lazım.

Opera'ya geçmeni öneririm RAM ile alakalı sıkıntın varsa RAM ayarı var ne kadar RAM kullanacağı ile alakalı.

Geri
Yukarı