Chrome'da her aramada reklam çıkması

Arkadaşımın yaşadığı bir sorun. 2 gün öncesine kadar böyle bir şey yokmuş. Arama yaptığı zaman sürekli reklam geliyor. Resimli bir şekilde göstereyim:

Eki Görüntüle 983838

Bunları nasıl kapatacak? Sadece Google'da değil YouTube'da da aynı sorun var.
Aynı şey bende de vardı. Çözümü şöyle sahip olduğu adblockeri silip tekrar kursun. Sorun büyük ihtimalle çözülmüş olur.

Ayrıca Adblock, Adblock Plus gibi uzantılar belirli reklamlar izin veriyor. Bunlara arama motorlarının başındaki bağlantı reklamları da dahil. Bu uzantılar yerine uBlock Origin ya da AdGuard tavsiye ederim.

Adblock ve Adblock Plus için de öneriler yaptım. Ama yukarıda önerdiğim uzantılar kadar iyi değiller. Kabul edilebilir reklamlara izin ver tarzı ayarları da kapatmayı gösterdim.

Screenshot_1.png

Unutmayın bir tane reklam engelleme uzantısı yeterlidir. Birden fazla kullanmal düzgün çalışan uzantıyı bozacak, sayfaların açılış hızını etkileyecek ve tarayıcının kaynak tüketimini arıtaracaktır.

@558memoli Siz de ayrıca Opera'nın reklamlara izin veren reklam ve izleyici engelleme ayarını kapatın. İlk attığım uBlock Origin bağlantısıdan uBlock Origin uzantısını yükleyin. Ayrıca şu yazılımlar ile sistemi tarayın.

Screenshot_2.png

Opera tarayıcısı da Google, DuckDuckGo vb. arama motorlarından ekstra gelir için reklamları göz ardı etme ayarı uyguluyor. Google bazı reklamlarını göz ardı ettiğinden, YouTube tarafında da bazen reklamları engelleyemiyor.

Ayrıca diğer uzantıların da arama sonuçlarına etki etmemesi için şöyle bir ayarı var. Bu ayarı uBlock Origin için açmayı unutmayın.

Screenshot_3.png

Son düzenleme:
Ayrıca AdBlock, AdBlock Plus gibi uzantılar belirli reklamlar izin veriyor. Bunlara arama motorlarının başındaki bağlantı reklamları da dahil. Bu uzantılar yerine uBlock Origin'ya da AdGuard tavsiye ederim.

AdBlock ve AdBlock Plus için de öneriler yaptım. Ama yukarıda önerdiğim uzantılar kadar iyi değiller. Kabul edilebilir reklamlara izin ver tarzı ayarları da kapatmayı gösterdim.

Eki Görüntüle 985159

Unutmayın bir tane reklam engelleme uzantısı yeterlidir. Birden fazla kullanmal düzgün çalışan uzantıyı bozacak, sayfaların açılış hızını etkileyecek ve tarayıcının kaynak tüketimini arıtaracaktır.

@558memoli Siz de ayrıca Opera'nın reklamlara izin veren reklam ve izleyici engelleme ayarını kapatın. İlk attığım uBlock Origin bağlantısıdan uBlock Origin uzantısını yükleyin. Ayrıca şu yazılımlar ile sistemi tarayın.

Eki Görüntüle 985163

Opera tarayıcısı da Google, DuckDuckGo vb. arama motorlarından ekstra gelir için reklamları göz ardı etme ayarı uyguluyor. Google bazı reklamlarını göz ardı ettiğinden, YouTube tarafında da bazen reklamları engelleyemiyor.

Ayrıca diğer uzantıların da arama sonuçlarına etki etmemesi için şöyle bir ayarı var. Bu ayarı uBlock Origin için açmayı unutmayın.

Eki Görüntüle 985187

Az önce Malwarebytes ve Kaspersky da tam tarama yaptım. Bir şey çıkmadı.

@26318 Arkadaşın dediği gibi Adblok ayarlarından Google aramasında öneri kısmını kapattım (Tarayıcının kendi eklentisi) yok oldular sonunda.

Opera da kapatmayı başardım fakat Edge de gelmeye devam ediyor. Onun ayar kısmını bulamadım sanırım harici bir eklenti kurup ayarlamam gerekiyor. uBlock yüklesem iyi olacak.

Geri
Yukarı