Çözüldü Çiçeksepeti'nden alınan ürün iade edilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Çiçeksepeti'nden bir hopörlür almıştım. Beğenmedim ve iade etmiştim. Ama karşı taraf reddetti ve geri gönderdi.

Direkt böyle diyorlar.

Yetkili14.10.2021 15:36 merhabalar,
Ürün koruyucu paketi açılmıştır. İadeye gönderilen ürün hijyen kuralları gereğince iade koşullarına uygun değildir. Bu tür ürünlerin açılması ve kullanılması durumunda ürün orijinalliği bozulduğu ve ürün tekrar satılamayacağı için iade reddedilmiştir.
Yetkili14.10.2021 15:37
Ürünün çalışmasıyla ilgili bir sorun yaşıyorsa ilk olarak servis desteği alması gereklidir. Servisten alacağı iade/değişim raporu ile birlikte ürün iadesi yapılmalı. Saygılarımızla.

Şimdi iade etmeye çalışıyorum ama iade etme kısmı yok ve telefondan arayınca da bir şey yapamıyorlar.
THH'ye şikayet etmeği düşünüyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Çözüm
175 Tüketici danışma hattını aradım. Ürün çalışıyor olsada 15 gün içinde cayma hakkımdan dolayı iade edip paramı alabileceğimi söylediler. Bunun için bulunduğum yerdeki kaymakamlığa başvurmam gerekiyormuş.
3 5 lira kar edeceğim diye saçma sapan satıcılardan almamak lazım teknolojik ürünleri satıcının Amazon veya Hepsiburada'nın kendisi olduğu şeyleri tercih edersiniz bundan sonra tekrar geçmiş olsun.

3 5 lira kar edeceğim diye saçma sapan satıcılardan almamak lazım teknolojik ürünleri satıcının Amazon veya Hepsiburada'nın kendisi olduğu şeyleri tercih edersiniz bundan sonra tekrar geçmiş olsun.
Yıllardır n11 den ürün alırım hiç böyle sorun yaşamamıştım. Amozondan ürün almıyorum kargo bana ulaşmıyor .Arada ptt ye gidiyor ve adamlar bana yollamıyor. Ama ilerde alabilirim.

Açıkçası çiçeksepetiyle çalışıyorum , Bonyfood ürünlerin imalatını ve günlük bütün istanbul dağıtımını yapıyorum.Müşteri şikayetiyle görsel isteyip gelen görselle Lojistik frimasının teslimat sırasındaki görselini karşılaştırıyorum teslimatla atılan görsel farklılık gösterir ve ürün düzgün taze gitmişse iade almıyorum. Ama düzgün gözükmeyen bütün ürünlerde iade alıp yenisini gönderiyorum.
Fakat bunu yapmayan birçok frimada mevcut malesef. Daha önceden çiçeksepetinden üründe aldım iade ettim açtım baktım çakma duruyordu.
Yıllardır n11 den ürün alırım hiç böyle sorun yaşamamıştım. Amozondan ürün almıyorum kargo bana ulaşmıyor .Arada ptt ye gidiyor ve adamlar bana yollamıyor. Ama ilerde alabilirim.
Çiçeksepeti destek ekbi numarası sizlerde mevcutmu .

Açıkçası çiçeksepetiyle çalışıyorum , Bonyfood ürünlerin imalatını ve günlük bütün istanbul dağıtımını yapıyorum.Müşteri şikayetiyle görsel isteyip gelen görselle Lojistik frimasının teslimat sırasındaki görselini karşılaştırıyorum teslimatla atılan görsel farklılık gösterir ve ürün düzgün taze gitmişse iade almıyorum. Ama düzgün gözükmeyen bütün ürünlerde iade alıp yenisini gönderiyorum.
Fakat bunu yapmayan birçok frimada mevcut malesef. Daha önceden çiçeksepetinden üründe aldım iade ettim açtım baktım çakma duruyordu.

Çiçeksepeti destek ekbi numarası sizlerde mevcutmu .
Blmiyorum. Bir numarayı arayıp iade etmek istediğimi şöylemiştim.

Bana gereken nasıl THH ye şikayet edilebileceği.

175 Tüketici danışma hattını aradım. Ürün çalışıyor olsada 15 gün içinde cayma hakkımdan dolayı iade edip paramı alabileceğimi söylediler. Bunun için bulunduğum yerdeki kaymakamlığa başvurmam gerekiyormuş.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı