Çift fanlı sıvı soğutma destekleyen kasa önerisi

Hail Odin

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 sene önce bir oyun sistemi topladım. O süreden beri işlemcimi stok fan ile kullanıyorum. Fakat artık yetersiz kalıyor ve zaman zaman yüksek grafikli oyunlarda sıcaklık tepe noktasına çıkıp bilgisayarın kapanmasına neden oluyor.
Sıvı soğutma sistemi olarak Akasa Venom A20'yi almayı düşünüyorum ama sanırım bilgisayar kasam sıvı soğutma destekleyen bir kasa değil. Ölçüm yaptığımda üst fan montaj noktası ile RAM'ler arasında 2.5-3cm'lik bir boşluk vardı.

Sizden 350-400TL aralığında, sıvı soğutma sistemlerine uyumlu bir kasa önerisi istiyorum. Bir de emin olmak adına şunu soracağım; PSU dahil olmayan bir kasa alsam, şimdiki bilgisayar kasamda bulunan PSU'yu söküp diğerinde sorunsuz bir şekilde kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 2 sene önce bir oyun sistemi topladım. O süreden beri işlemcimi stok fan ile kullanıyorum. Fakat artık yetersiz kalıyor ve zaman zaman yüksek grafikli oyunlarda sıcaklık tepe noktasına çıkıp bilgisayarın kapanmasına neden oluyor.
Sıvı soğutma sistemi olarak Akasa Venom A20'yi almayı düşünüyorum ama sanırım bilgisayar kasam sıvı soğutma destekleyen bir kasa değil. Ölçüm yaptığımda üst fan montaj noktası ile RAM'ler arasında 2.5-3cm'lik bir boşluk vardı.

Sizden 350-400TL aralığında, sıvı soğutma sistemlerine uyumlu bir kasa önerisi istiyorum. Bir de emin olmak adına şunu soracağım; PSU dahil olmayan bir kasa alsam, şimdiki bilgisayar kasamda bulunan PSU'yu söküp diğerinde sorunsuz bir şekilde kullanabilir miyim?

Kasanın üst tarafına sığması gerek.

Zalman Z3 plus fiyat olarak çok başarılı. Tepe kısımda 2 adet 12 cm fan gözleri mevcut.

Arkadasım benim nacizane fikrim kasanı degistirme (tabi bir arızası falan yoksa ) kasan gayet güzel ve şık bi kasa eger overclock ile ugraşmıyorsan kaliteli bi hava sogutma al ve keyfine bak ben i7 4790k işlemcimi thermaltake contac 29 ile sogutuyorum ki sen benden ileridesin işlemci olarak yani kısacası 800 900 tl yerine 200 250 tlye işlemcini canavar gibi sogutursun

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı