Çift güç kaynağı çalıştırma

Veli ÖZEN

Kilopat
Yer
sakarya
Daha fazla  
Meslek
organizatör
i5 9600K, GTX 1660 Super 16 GB RAM bir sistem toplamak istiyorum. Elimdeki sistemde 500W 80+ güç kaynağı var ayrıca fazladan 2. el aldığım bir 500W güç kaynağıda var 80+ mı bilmiyorum.
Şimdi sisteme 500W 80+ güç kaynağından güç verip diğer güç kaynağından sadece ekran kartına güç çeksem olur mu?
Ya da ekran kartı ve işlemci ye bağlantı kursam nasıl olur bir sıkıntı olur mu?
Teşekkürler :)

Nejdat delioğlu'nun kanalında bununla ilgili bir video vardı. Belki yardımı dokunabilir. Fakat bunu yapmak için fazladan bir parça sipariş vermeniz gerekecek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nejdat delioğlu'nun kanalında bununla ilgili bir video vardı. Belki yardımı dokunabilir. Fakat bunu yapmak için fazladan bir parça sipariş vermeniz gerekecek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eyvallah reis eve geçince bakacağım ek parça nedir ya ben sadece 8 pini tak çalışır düşünüyodum ama bakalım :)

Bunu madencilik yaparken çoklu ekran kartı kullanıldığı için yapanlar da vardı ama pek sağlıklı değil. Kaçak akım olduğu zaman vs. sistem direk çöp olabiliyor. En mantıklısı her zaman tek PSU kullanmaktır. Ayrıca +80 500 Watt kateli bir PSU zaten o sisteme de yetecektir. Keza GTX 1660 Super için 450 Watt PSU öneriyor Nvidia. Zaten TDP değeri de 125 Watt. 9600K'nın da TDP değeri 95 Watt.

Bunu madencilik yaparken çoklu ekran kartı kullanıldığı için yapanlar da vardı ama pek sağlıklı değil. Kaçak akım olduğu zaman vs. sistem direk çöp olabiliyor. En mantıklısı her zaman tek PSU kullanmaktır. Ayrıca +80 500 Watt kateli bir PSU zaten o sisteme de yetecektir. Keza GTX 1660 Super için 450 Watt PSU öneriyor Nvidia. Zaten TDP değeri de 125 Watt. 9600K'nın da TDP değeri 95 Watt.
anladım hocam bir kaç performans videolarında 500W kullananlar gördüm yeterli gelir diye tahmin ediyordum ama her zaman olduğu gibi araya girenler var yetmez o olur bu olur diyenler kurt düşürdüler içime zaten OC falan açmadan direkt default olarak kullanacağım pc yi
Kolay gelsin.
Ek parçayı videoda söylüyordu. Oradan bakarsınız.
ek parça düşündüğüm şeyin cevabıymış :D
2 PSU takarsam 2. nasıl tetiklenecek diyordum güç vermeden önce açsam sıkıntı olur mu falan diyordum o parça pc açınca PSU yu tetikleyip çalıştırması içinmiş :)

Geri
Yukarı