Çift hatlı telefonlarda ve SAR değeri yüksek mi?

Batuhan0666

Hectopat
Daha fazla  
İnternetten birkaç aylık idare etmesi için GM8 siparişi verdim. İlkinde yanlış geldi ikincisinde ise yanlışlıkla çift hatlı versiyonunu sipariş vermişim. Baktığım kadarıyla da çift hatlı telefonların sar değerlerinde artış ve şarj kullanım süreleri azalış gözleniyormuş, acaba ben telefonu tek hatlı kullandığım sürece nasıl bir değişim olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çift hatlı telefonlarda, çift anten bulunduğundan sar değerinin daha yüksek olmasından daha doğal hiçbir şey yok. Ancak sar değeri çokta baz alınacak bir şey değil. Sonuçta bu testlerin nasıl yapıldığını bilemiyoruz.

Emin ol birkaç yıl sonra sar testinde hileye gidilidiği haberleri, teknoloji gündemine oturur.

İnternetten birkaç aylık idare etmesi için GM8 siparişi verdim. İlkinde yanlış geldi ikincisinde ise yanlışlıkla çift hatlı versiyonunu sipariş vermişim. Baktığım kadarıyla da çift hatlı telefonların sar değerlerinde artış ve şarj kullanım süreleri azalış gözleniyormuş, acaba ben telefonu tek hatlı kullandığım sürece nasıl bir değişim olur?

Sar değerlerini boşuna kafaya takmayin. Turkiyede satılan telefonlar'ın sar değerleri avrupa standartlarına uygun bu standartlardaki sar değerleri de bize zarar vermez zaten.
Çift hatlı telefonlarda, çift anten bulunduğundan sar değerinin daha yüksek olmasından daha doğal hiçbir şey yok. Ancak sar değeri çokta baz alınacak bir şey değil. Sonuçta bu testlerin nasıl yapıldığını bilemiyoruz.

Emin ol birkaç yıl sonra sar testinde hileye gidilidiği haberleri, teknoloji gündemine oturur.
Tabi arkadaşın dediği gibi hileler yapmıyorlarsa, yapıyorlarsa yine farketmez çift hat tek hat filan. Büyük bir fark oluşturmaz.

Çift hatli telefonlarda çift anten olduğunu nereden çıkardın? Telefonların antenleri bellidir zaten, çift hat adi üstünde ikinci bir hat alani ekstra başka bir şey yapmiyor. Tek ve Çift sim kartlı telefonların SAR değeri aynidir.
Hiç çift kartlı bir cihazın içini açmayı denediniz mi? Tabi bu durum modelden modele fark edebilir ama eski çift hatli s5 duos telefonumda s5 in antenine göre daha kalın bir anten vardı. Belki çift anten tanımı yanlış olmuş olabilir ama genel olarak bir donanımsal farklılık var. En azından benim gözlemim öyleydi.

SAR değerini inceleyen yerler var ve General Mobile bu testlerden geçti. SAR değeri zararlıdır tabii ama testlerden geçtiği için rahatça kullanın. SAR değerini kafaya takma diyenler SAR değerinin birçok zararı vardır. Örnek: Kısır ihtimali, kadınlarda düşük ihtimali, tümör vs.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı