Çözüldü Çift jack girişli Laptop'da mikrofon nasıl kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Detroo

Hectopat
Yer
Bilecik
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba.
Telefon kulaklığı kullanıyorum. Mikrofon bölümünü kullanmak istiyorum lakin Jack'i mikrofon yuvasına taktığımda laptop kendi mikrofonunu kullanmaya devam ediyor.

Splitter almanız lazım, tam olarak şöyle bir şey;

Neden böyle bir şey gerekiyor?Benim bilgisayarımdan eski olanlar rahat rahat aparatsız kullanıyor ben ekstra parça mı alacağım. Başka çözümü yok mu?

Taktıktan sonra sağ alttaki ses ikonundan ses ayarlarına gidin. Kayıt menüsünde taktığınız kulaklık çıkıyor ise onu varsayılan aygıt seçin.
Veya yanlış girişe takıyorsunuz. Tekrar kontrol edin.

Neden böyle bir şey gerekiyor?Benim bilgisayarımdan eski olanlar rahat rahat aparatsız kullanıyor ben ekstra parça mı alacağım. Başka çözümü yok mu?
Çift jack olarak giriş varsa (kulaklık ve mikrofon olarak ayrı şekilde) bu aparatı kullanmanız gerekiyor. Bazı cihazlarda tek kulaklık çıkışı bulunuyor, mikrofon ve kulaklık aynı jack üzerinden iletim sağlanabiliyor. Ama böyle bir durum yoksa aparat şart.

Taktıktan sonra sağ alttaki ses ikonundan ses ayarlarına gidin. Kayıt menüsünde taktığınız kulaklık çıkıyor ise onu varsayılan aygıt seçin.
Veya yanlış girişe takıyorsunuz. Tekrar kontrol edin.

Varsayılan olarak seçtim, değişen bir şey olmadı. Intel Smart Sound Technology de kayıt kısmında gözüküyor.
Ekran görüntüsü 2022-01-09 170421.png

Çift jack olarak giriş varsa (kulaklık ve mikrofon olarak ayrı şekilde) bu aparatı kullanmanız gerekiyor. Bazı cihazlarda tek kulaklık çıkışı bulunuyor, mikrofon ve kulaklık aynı jack üzerinden iletim sağlanabiliyor. Ama böyle bir durum yoksa aparat şart.
Peki,teşekkür ederim.

Geri
Yukarı