Çözüldü Çift kanal RAM sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Sistem:
  • i9 9900K işlemci
  • MSI MEG Z390 ace anakart
  • 970 Pro 500 GB M.2 SSD
  • TX-750M Corsair 750W güç kaynağı
Sorunumuz konuda belirttiğim gibi çift frekans RAM sorunu, RAM'ler çift kanal çalışmıyor, tek RAM 1. slotta çalışmıyor. RAM'lar 3 ve 4. slotta ikisi birden çalışıyor. RAM'lerimiz G.Skill Ripjaws F4-3000C15S-8GVRB. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

WhatsApp Image 2019-10-28 at 21.07.50.jpeg

Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm. İşlemci slotundaki pinlerden bir tanesi yamulmuş, düzeltince sorun ortadan kalktı. Konu kilitlenebilir.
Anakart'ın Dual CH desteği var, o konusunda bir sorun yaşamazsınız. 2666/2400/2133 Mhz RAM'leri doğrudan takabiliyorsunuz, destek sunmuş. Ancak daha yüksek frekanslar için BIOS'tan elle ayar istiyor.. Tabi bunun yanı sıra işlemci de önemli, ki o da standart düzeyde 2666 MHz DDR RAM'lerle çalışıyor ama ona da O.C uygulayabilirsiniz.

Yanlışlık olmaması adına başka yorumları da beklemenizi tavsiye ediyorum.

Anakart'ınızın RAM desteğini ve diğer bilgileri incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. Dikkat ederseniz 2666 Mhz sonrası O.C ibaresi var.

Bios son versiyona güncellendi durum aynı.
Anakart'ın Dual CH desteği var, o konusunda bir sorun yaşamazsınız. 2666/2400/2133 Mhz RAM'leri doğrudan takabiliyorsunuz, destek sunmuş. Ancak daha yüksek frekanslar için BIOS'tan elle ayar istiyor.. Tabi bunun yanı sıra işlemci de önemli, ki o da standart düzeyde 2666 MHz DDR RAM'lerle çalışıyor ama ona da O.C uygulayabilirsiniz.

Yanlışlık olmaması adına başka yorumları da beklemenizi tavsiye ediyorum.

Anakart'ınızın RAM desteğini ve diğer bilgileri incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. Dikkat ederseniz 2666 Mhz sonrası O.C ibaresi var.
Ramlari dual taktığımızda pc açılmıyor bios ekranına giremiyorum. Anakartın üzerinde hata sayıları çıkıyor 0045 gibi bişey

Ramlari dual taktığımızda pc açılmıyor bios ekranına giremiyorum. Anakartın üzerinde hata sayıları çıkıyor 0045 gibi bişey
Hata kodunu Google'da arattığınızda birşey bulamadınız mı?

Eğer hata kodunu arattığınızda bir sonuç elde edemediyseniz burdan MSI'ın sitesine üye olduktan sonra sağ üstteki üç çizgili simgeye tıklayın ardından "DESTEK ISTE" sekmesine tıklayın ve sonraki adımları sorununuza göre seçerek devam edin.

Eğer MSI sorunu çözemezse G.SKILL ile burdan "[email protected]" veya "[email protected]" burdan iletişime geçin en garanti çözüm yolları bunlardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı