Çift kanal RAM ve tek kanal RAM fiyat farkına değer mi?

124629

Kilopat
Yeni toplayacağım bilgisayarda toplam 16 GB RAM olsun istiyorum. Şimdi sorum şu: 530-550 TL arasında 1x16 GB RAM bulabiliyorum. 580-620 TL arasında ise 2x8GB bulunuyor. Siz olsanız hangisini neden tercih edersiniz? Çift kanal yapmak için ortalama 50 TL fazla ödemeye değer mi?

Yeni toplayacağım bilgisayarda toplam 16 GB RAM olsun istiyorum. Şimdi sorum şu: 530-550 TL arasında 1x16 GB RAM bulabiliyorum. 580-620 TL arasında ise 2x8GB bulunuyor. Siz olsanız hangisini neden tercih edersiniz? Çift kanal yapmak için ortalama 50 TL fazla ödemeye değer mi?

Zaten arada uçurum bir fark yok ve değer.

Kesinlikle dual. Bazı oyunlarda çok çok fark ediyor. YouTube'dan birkaç videoya bakın, bırakın 50 TL'yi daha fazlası da verilir emin olun.

Yerinizde olsam tek kanal olanı alıp elime para geçince bir tane daha alırdım. Eğer anakartınızda 2 slot varsa boş yere doldurmuş olursunuz.

Bu videoya bakarak karar verebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yalan bu video inanma. Görsel yok bir şey yok kafasından sallamasyon FPS'leri girmiş. Bunu izle.

Yeni konular

Geri
Yukarı