Çift monitör bilgisayarı yorar mı?

Jack İşte

Hectopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul, Esenyurt
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bilgisayar: Asus GTX 1060 6 GB Dual White GPU, Intel i7 3770s CPU, Gigabyte 240 GB SSD, H61M-K motherboard, Corsair 550W PSU

Telefon: S7 Edge (Hero2_lte)
Meslek
Öğrenci
Intel HD Graphics ekran kartım var güncelledim bir de. Bir monitörüm var yanına televizyon bağlayacağım. Televizyon pek abartı bir şey değil. Tek monitör SonOyuncu en düşük ayarlarda 120 FPS alıyor. Arkada hiçbir program olmayacak. Sadece SonOyuncu. FPS ne kadar düşer? Bir de SonOyuncu açık değilken WhatsApp, Telegram ve Chrome/Opera yan yana gelecek.

Intel HD Graphics ekran kartım var güncelledim bir de. Bir monitörüm var yanına televizyon bağlayacağım. Televizyon pek abartı bir şey değil. Tek monitör SonOyuncu en düşük ayarlarda 120 FPS alıyor. Arkada hiçbir program olmayacak. Sadece SonOyuncu. FPS ne kadar düşer? Bir de SonOyuncu açık değilken WhatsApp, Telegram ve Chrome/Opera yan yana gelecek.

Bilgisayara zararı olmaz. Fakat, kullandığınız program açıklığı vs derken tabii ki de FPS değişikliği olacaktır. WhatsApp, Telegram çok etkilemez. Fakat Chrome, Opera için aynısını söyleyemem. Video oynatması olmazsa. Onlarda çok etkilemez. Bana kalırsa bir zararı olmayacaktır. Kullanabilirsiniz.

Hocam çift monitörüm, bir televizyon değil belki ama bir FPS düşüşü yaşamıyorum. CS:GO, Valorant oynarken çift monitöre geçmeden de 300 350 FPS alıyordum, geçtim. Bir değişim olmadı. Gönül rahatlığıyla çift monitör gibi kullanın, lakin monitörler belli bir süreden sonra bayağı ısınıyor bende, bilginize.

Bilgisayara zararı olmaz. Fakat, kullandığınız program açıklığı vs derken tabii ki de FPS değişikliği olacaktır. WhatsApp, Telegram çok etkilemez. Fakat Chrome, Opera için aynısını söyleyemem. Video oynatması olmazsa. Onlarda çok etkilemez. Bana kalırsa bir zararı olmayacaktır. Kullanabilirsiniz.
Hocam peki Sonoyuncu yani Minecraft 1.8.9 açıkken sadece TV açık kalsa FPS düşer mi?

Ekran kartına biraz daha yük anlamına gelir. Bellek kullanımınız vs. artar pek bir sorun olmaz öyle çok minik fps oynamalarına sebep olur ama ısınır bilgisayarınız

Ekran kartına biraz daha yük anlamına gelir. Bellek kullanımınız vs. artar pek bir sorun olmaz öyle çok minik FPS oynamalarına sebep olur ama ısınır bilgisayarınız
Hocam o sorun değil. Tek korkum FPS düşüşüydü de o da gitti.

Geri
Yukarı