Çift Monitör için HDMI Switch Tavsiyesi

Skylordi

Hectopat
Katılım
10 Haziran 2016
Mesajlar
3
Merhaba arkadaşlar. Fotoğrafta gördüğünüz gibi iki monitörlü bir setupım var. Ana monitör ortada ikinci monitör de solda duruyor. Soldaki monitörü bazen masaüstü bilgisayarımın ikinci ekranı olarak bazen de macbookumu yansıtmak için kullanıyorum.

Ayrıca vesa kolu ile masanın solundaki rafa bağlı olduğu için gerektiğinde sol tarafa doğru çekip yatağımda yayılarak Apple TV veya PS4 ile zaman geçirebiliyorum.

Kısacası sol taraftaki monitörümü desktop, laptop, ps4 ve apple tv olmak üzere 4 farklı kaynakla kullanıyorum ama monitörün arkasında sadece 2 hdmi girişi var. Belki bu da dert mi diyenler çıkacak fakat her seferinde tak - çıkar hem iş oluyor hem de monitörün ve kabloların girişlerini yıpratıyor. Bunun için bir hdmi switcher almaya karar verdim. 4 girişli bir switcher alsam tek çıkıştan monitöre bağlasam çözülür diye düşünüyorum. Mantıklı olduğunu düşünüyorsanız ne marka nasıl bir şey almalıyım önerebileceğiniz ürünler var mıdır? Farklı çözümleri olanların da fikirlerine açığım. Ayrıca setupla ilgili genel farklı fikirler olursa onlara da açığım. Şimdiden teşekkürler.

Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg
Screenshot_3.jpg
 
Yukarı