Çift monitör kullanımı R5 ekran kartını nasıl etkiler?

xannyyan

Centipat
Merhaba. AMD Radeon R5 (512MB VRAM) ekran kartı olan laptopıma işlerimi kolaylaştırması için HDMI girişi ile ekran bağlamak istiyorum. Bugün denedim ve bilgisayarda hafif ısınma olduğunu (Bu yüzden olmayabilir, tam net bir bilgim yok.) fark ettim. Bu ilerleyen dönemde bilgisayara zarar verir mi? Ve çift monitör kullanmanın zararı veya oyunlarda FPS'ye etkisi var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Fps düşürür çünkü bilgisayar aynı anda iki ekrana görüntü veriyor sonuçta. Bilgisayar da daha çok zorlanır zorlanınca da ısınır ama zarar vermez. Ama kasanın hava akışı kötüyse soğutma kötüyse sıkıntı olur.

Bildiğim kadarıyla TV'ye bağlayınca laptop ekranı gidiyordu. Gitmiyorsa laptop ekranını kendiniz kapatabilirsiniz.(Nasıl olduğunu bilmiyorum kusura bakmayın)

Bildiğim kadarıyla TV'ye bağlayınca laptop ekranı gidiyordu. Gitmiyorsa laptop ekranını kendiniz kapatabilirsiniz.(Nasıl olduğunu bilmiyorum kusura bakmayın)
Laptop ekranı gitmiyor, TV ile laptop ekranı aynı görüntüyü veriyor. Görüntü ayarlarından kendisi kapatması gerek.
Ve çift monitör kullanmanın zararı veya oyunlarda FPS'ye etkisi var mı? Şimdiden teşekkür ederim.
Zararı olduğunu sanmam ama aynı anda 2 ekrana görüntü verdiği için FPS düşer. Ancak laptop ekranını kapatıp harici bir monitöre görüntü verince sanırsam sadece harici ekran kartını kullandığı için FPS artıyordu.

Harici bağladığın ekranın çözünürlüğü, laptop ekranından fazla ise ısınma olması normal.
Bende laptopu bu şekilde kullanıyorum. Laptop ekranı devre dışı, harici monitör ile monitörün çözünürlüğü yüksek olduğu için ekran kartı biraz daha sıcak çalışıyor.

Geri
Yukarı