Çift monitörde ana ekranda oyun oynarken yan ekranın donması

Cursoo

Hectopat
Yer
İstanbul,Beykoz
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1525283096
Herkese merhaba, uzun süredir aynı problemi yaşıyorum artık canıma tak etti. Ana Ekranda oyun oynarken yan ekranımda açık olan herhangi bir uygulama ya da bir video kasıyor.(Karşılaştıklarım YouTube videoları, Twitch canlı yayınları, Discord'da birileri konuştuğu zaman yanan yeşil ışık). Ana Ekrandan imleci alıp yan ekrana tıkladığım vakit her şey düzeliyor, oyuna geri dönüyorum yine kasmaya başlıyor. Ama bu söz konusu olan kasma sadece görüntüde, sesler de herhangi bir problem olmuyor. Sıcaklık değerlerinde bir sıkıntı yok. İşlemci en yüksek 55 dereceyi, ekran kartı en yüksek 79-80 dereceyi görüyor. Yardımcı olursanız sevinirim. :)

Ryzen 5 5600X (OC'siz kullanıyorum)
ASUS Dual GTX 1070 (Evet işlemciye nazaran garip bir tercih fakat yeni değil eski kartımı kullanıyorum)
8x2 3600MHz HyperX RAM
B550 Tomahawk
Bunlar haricindeki bileşenler çok önemli sayılmaz sanırım.
İki monitörde 1920x1080 bu arada sadece birisi 24 inç biri 21.5 inç.

Ne oynadığımın aslında bakarsan pek bir önemi yok. Her oyunda oluyor. Discordu ekran kartından çalıştırmaya yarayan özelliği kapatıyorum bu arada. Sanki bilgisayarda bir ayar açık, oyun açtığım zaman bilgisayarın bütün performansını tek bir noktada birleştiriyor. Diğer uygulamaları düzgün çalıştırmıyor. Var mıdır bi' bios ayarı bu tarz. Odaklanma gibi bir şey

Yeni konular

Geri
Yukarı