Çift monitörde fare zıt yönden geçiyor

sefa_41

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 **Msi GTX 1070Ti Gaming X** Team T-Force 4x8 3200MHz CL16** Asus Prime B450M-A II **BenQ XL2411 144Hz@1ms**
Meslek
Uçak Teknikeri
Çift monitöre geçtim. İkinci monitörümü ana ekranın sağına koydum. Fakat mouse ile geçerken ana ekranın sol kısmından geçiyor bunu nasıl düzelteceğim? Dün denediğimde sağdan geçiyordu sıkıntı yoktu.

ekran.PNG

Asıl ekranım 2.ekran, ama sonradan taktığım monitörü dönüştürcü ile kullandığım için(HDMI) onu 1. olarak gösteriyor. Bununda bir çözümü var mı? Yoksa ekran kartı kendi mi ayarlıyor? Ve 2. monitörümü (asıl monitörü) bunu ana ekranım yap dememe rağmen Win+p yapıp yinele deyince sonradan taktığım monitöre göre baz alıyor ve çözünürlük düşüyor. Ve bilgisayarı her açıp kapadığımda 144HZ olan monitörüm 59HZ düşüyor.

HDMI kablolarını söküp birbirine takar mısın?
O nasıl olacak anlamadım
Arkadaşın dediği gibi yapın yada 1ve2 olanı 2ve1 yapın yer değiştirin
Yaptım oldu saolun
Birinci monitörü mouse ile tutup ikinci monitörün yanına getirin yani monitörlerin yerlerini değiştirin muhtemelen sorun ortadan kalkacaktır.
Teşekkürler

Ama son olarak her PC açıldığında ben 144HZ tekrar mı seçeceğim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı