Çift Monitörde TN ve IPS panel kullanmak

RametiS

Hectopat
Oyun odaklı topladığım bir sistemim mevcut.
1080 Ti ve i7 8700K kulanıyorum.

Ana monitörüm Agon AG241QG 2K 165Hz 1ms.
Bu monitörden oldukça memnunum.
Asıl soruma gelecek olursak, aynı zamanda yazılım ve tasarım işleriyle uğraşıyorum. TN panel kullandığım için renkler tatmin edici değil.

2. monitör olarak IPS panele sahip 2K bir monitör düşünüyorum.
İki farklı paneli kullanmak nasıl olur fikrinizi almak istedim, varsa 2K olan önerilerinizide alabilirim.
Not: Şu anda Samsung 1080P bir TV'yi 2. monitör olarak kullanıyorum fakat çözünürlük görüntü vs memnun değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Bu monitörun FHD ve VA panel olanini kullanıyorum. Goruntu kalitesi inanilmaz derece güzel ve FHD olamsina ragmen bile pixel sorunu yok,yazilar ya da simgeler koseli degil. Bir yerde de grafik, video düzenleme icin bu monitörün kullanildigini görmüştüm FHD monitörün. 2K ve IPS paneli olaninkini siddetle almani tavsiye ederim butce uygunsa. Gigabyte gercekten harikalar yaratitiyor.

Teşekkürler tavsiyeniz için, fakat şahsi fikrim ve arayışım 2k 23.8'' olan monitörler almaktan yana
Yan yana uyumlu olsun istiyorum.2. olacağı için hz düşük olabilir ms değeri yüksek olabilir bütçe 2000 TL i geçmek istemiyorum dediğim gibi ana monitörüm yeterli 2. için fazla harcamak istemiyorum

Teşekkürler tavsiyeniz için, fakat şahsi fikrim ve arayışım 2k 23.8'' olan monitörler almaktan yana
Yan yana uyumlu olsun istiyorum.2. olacağı için hz düşük olabilir ms değeri yüksek olabilir bütçe 2000 TL i geçmek istemiyorum dediğim gibi ana monitörüm yeterli 2. için fazla harcamak istemiyorum
Samsung'un Space serileri var lakin o boyutta var mi bilmiyorum. O boyutta aradığınız ozellikler maalesef yok gibi bir sey.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı