Çift monitörün performans ve FPS'ye etkisi nedir?

Jilet

Hectopat
Yer
Niğde / Merkez
Daha fazla  
Arkadaşlar benim Samsung CF396 24" monitörüm var. Bunun yanına 19, 5 inc 1080x1024 kare monitör takacağım. Oyunlarda Samsung'u kullanacağım. Diğer monitör masaüstünde duracak veya Twitch'de mesajları okumak için kullanacağım. Herhangi bir FPS düşüşü, performans etkileme yapar mı?

Sistem özellikleri;
Anakart: ASUS TUF B450 PLUS GAMING.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 1050 Ti.
RAM: G.Skill ripjawsv 8 GB 2400MHz 1X.
HDD: WD Blue 1TB 7200RPM.
PSU: CM 500W +80 bronze.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben imzamdaki sisteme 2. monitor takmistim, oyunlarda 2-3FPS'lik bir dusus yasadim. Sizin sisteminiz kat kat daha iyi olacagi icin buyuk ihtimalle hissetmezsiniz bile diyecektim, RAM'in MHz'i dusuk. 3000MHz dual kit RAM alirsaniz FPS'inizi yukseltebilir.

Doğrudan bir performans düşüşü olmaz. Oyun genişletme veya video vb. izleme durumunda performans tabii ki düşecektir. Video izleme kısmı çok etkilemese de birkaç FPS fark olabilir.
Bunların dışında ekran kartı tabanlı bir sorun yaşamazsınız.

Ben imzamdaki sisteme 2. monitor takmistim, oyunlarda 2-3FPS'lik bir dusus yasadim. Sizin sisteminiz kat kat daha iyi olacagi icin buyuk ihtimalle hissetmezsiniz bile diyecektim, RAM'in MHz'i dusuk. 3000MHz dual kit RAM alirsaniz FPS'inizi yukseltebilir.
Corsair Vengeance Pro RGB 3600 mhz lik ram sipariş ettim 2x 8gb inşallah taktığım zaman yükselecektir.
Doğrudan bir performans düşüşü olmaz. Oyun genişletme veya video vb. izleme durumunda performans tabii ki düşecektir. Video izleme kısmı çok etkilemese de birkaç FPS fark olabilir.
Bunların dışında ekran kartı tabanlı bir sorun yaşamazsınız.
Tamamdır teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı