Çift RAM takınca görüntü gelmiyor

gzc08

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben sistemimde 2 parçami yeniledim işlemci ile anakartımı i5 11400F H510M A-PRO 3200 MHz anakart aldım. Eski sistemdeki RAM'leri kullanmak istedim fakat 2 adet 8 GB RAM'im var 2400 MHz ikisi de tek tek takınca sistemim calisiyor fakat iki RAM'i birden takınca ekran gelmiyor anakart uzerinde kırmızı turuncu ışık sinyali veriyor RAM'lerin ikisini de tek tek takarak denedim iki RAM'de saglam ama ikisini birden takınca ekrana goruntu gelmiyor yardımcı olur musunuz?

Arkadaşın dediği gibi BIOS güncellemesi yapın. Sorun devam ederse slotta arıza olma ihtimali yüksek.

Merhaba. Ben sistemimde 2 parçami yeniledim işlemci ile anakartımı i5 11400F H510M A-PRO 3200 MHz anakart aldım. Eski sistemdeki RAM'leri kullanmak istedim fakat 2 adet 8 GB RAM'im var 2400 MHz ikisi de tek tek takınca sistemim calisiyor fakat iki RAM'i birden takınca ekran gelmiyor anakart uzerinde kırmızı turuncu ışık sinyali veriyor RAM'lerin ikisini de tek tek takarak denedim iki RAM'de saglam ama ikisini birden takınca ekrana goruntu gelmiyor yardımcı olur musunuz?

Bir RAM iki farklı slotta da çalışıyor mu?

Hocam yeni taktığınız RAM de bir arıza olabilir. Mevcut RAM i söküp yalnızca yeni aldığınız RAM i takmayı deneyin. Eğer bilgisayar sorunsuz çalışıyorsa RAM i yeniden söküp diğer slota takın. Tahminimce ya slot arızalıdır ya da RAM. Eğer iki türlü de çalışırsa BIOS güncellemeyi deneyebilirsiniz.

O zaman RAM'lerin üzerinde yazan değeri BIOS'tan tek RAM takılı iken manuel olarak girin voltaj CL vb gibi. Uyguladıktan sonra sistemi kapatıp diğer RAM'i de takmayı deneyin.

O zaman RAM'lerin üzerinde yazan değeri BIOS'tan tek RAM takılı iken manuel olarak girin voltaj CL vb gibi. Uyguladıktan sonra sistemi kapatıp diğer RAM'i de takmayı deneyin.
bazıları anakart aynı anda calıstırmaz diyor biri kingston digeri corsair marka ama eskı sıstemde oluyordu bıos guncelledım sımdı kırmızı turuncu sınyal vermıyor sadece turuncu yaniyor simdi 2 slota taktıgım teklı ramıde gormuyor 2 slot artık

Bazıları anakart aynı anda calıstırmaz diyor biri Kingston digeri Corsair marka ama eskı sıstemde oluyordu BIOS guncelledım sımdı kırmızı turuncu sınyal vermıyor sadece turuncu yaniyor simdi 2 slota taktıgım teklı ramıde gormuyor 2 slot artık

Bios pilini çıkartıp güç kesiliyken 5dk bekleyip geri takın sonra tekr RAM'i takıp deneyin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı